Чорне море стало пасткою для російського флоту, — військовий аналітик

Чорне море. Фото: odessa-life.od.ua

У Чорному морі знищувати російську військову техніку простіше, ніж у небі, оскільки воно має обмеження. Росія змушена виводити свої кораблі, щоб зберегти їх. Про це сьогодні, 9 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

“Якби Чорне море умовно в Каспій вливалося і мало вихід кудись далі, наприклад, у Жовте море, то, звісно, було б набагато важче, там Російська Федерація ховала б свої кораблі. Чорне море — це така калюжа-пастка, в яку потрапила Російська Федерація, російський Чорноморський флот”, — зауважив він.

Ступак вважає, що варіантів для Чорноморського флоту не так багато.

“Вивести флот із Чорного моря через Босфор і Дарданелли — визнати свою слабкість. Варіант сховатися не в Севастополі, не в Криму, а в Новоросійську. І база, яку вже добудовано в Очамчирі в окупованій Абхазії. Я думаю, що, найімовірніше, звідти будуть у наступний час відбуватися обстріли території України. Це максимально далеко і, як їм здається, максимально безпечно від ураження українськими безпілотними катерами”, — висловив думку військовий аналітик.

Читайте також: “Серпухов” згорів на роботі, — Юсов про військовий корабель РФ, який зазнав пошкоджень

Нагадаємо, начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк розповіла, що Росія виводить у Чорне море тільки підводні човни, які забезпечені ракетами “Калібр”.

Прямий ефір