Чого очікувати від нового раунду переговорів між Україною та Росією — розбір Постернака

Олег Постернак. Фото: Facebook/Олег Постернак

Третій раунд переговорів України та РФ, який відбудеться сьогодні, 23 липня, у Туреччині, викликає прозаїчні очікування з огляду на досвід безперспективних зустрічей та максималістські вимоги російської сторони. Для України важливим є припинення вогню, звільнення військовополонених і повернення цивільних заручників, а також дітей, депортованих РФ. Ілюзій щодо результатів переговорів немає, але Україна намагатиметься домогтися хоча б гуманітарних рішень. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.

“Відчуття перед третім раундом найпрозаїчніші. З одного боку, ми маємо досвід безперспективних переговорів із Росією. Ми прекрасно знаємо, з якими позиціями виступає РФ, як вона відбудовує свої інтереси та максималістські вимоги. Тому, є відчуття, що будь-який наступний раунд перемовин — це продовження з боку Росії тієї театральної вистави, яку вони відігравали добряче в Мінську, а потім вже кілька раундів у Стамбулі. З іншого боку, якщо Росія йде на поступки по гуманітарному треку, то потрібно продовжувати звільняти українських військовополонених і цивільних заручників. Також важлива тема повернення депортованих Росією українських дітей”, — сказав спікер.

На його думку, Російська Федерація може запропонувати Україні часткове перемир’я, щоб перекрити 50-денний ультиматум президента США Дональда Трампа.

“Я допускаю, що російська сторона може так зробити. Вона, можливо, спробує пограти вже у більшу компромісність перед третім раундом, щоб сформувати хибне враження про свою здатність до мирного врегулювання. Хоча б перед Трампом і перед країнами глобального Півдня, зокрема для Китаю, Індії та Туреччини. Росія для початку може запропонувати, наприклад, припинення вогню на морі. Що, безумовно, їм навіть вигідніше, ніж Україні. Я допускаю, що це може статися”, — зазначив Постернак.

При цьому Україна продовжить наполягати, що для реального припинення вогню необхідна зустріч на рівні лідерів країн.

“Для України важливий компонент особистої зустрічі президента Зеленського і диктатора Путіна. Хоча я дуже скептично оцінюю перспективу цієї зустрічі найближчим часом. Адже нормандська зустріч у грудні 2019 року не привела до відчутних результатів, а лише показала непоступливість, фанатичність, одержимість і твердолобість російської делегації, яка не бачить об’єктивної картини навколо себе. Вона лише будує якісь пропагандистські фантомні цілі, намагаючись штучно дати зрозуміти російському народу, що влада захищає фантастичні інтереси своєї держави”, — акцентував він.

Водночас, як вважає спікер, Росія всіляко ігноруватиме тему повернення викрадених нею українських дітей.

“Для Путіна сказати “так” у питанні повернення українських дітей — це ляпас по його образу всесильного нахабного правителя, військового злочинця, який не йде на компроміси та продавлює свою волю. Ось чому він не хоче та не бажає цього робити. Але в української делегації нічого іншого не залишається, як наполягати на цьому. Це наша законна вимога. Росія та Путін порушили, повторюся ще раз, міжнародне право, українське право та своє власне російське право, здійснюючи насильницькі депортації неповнолітніх громадян України”, — звернув увагу політолог.

Він наголосив, що тільки припинення вогню є головним кроком до досягнення миру в Україні.

“Завдання Кремля — перебити 50-денний ультиматум Трампа, показати його неспроможність та зімітувати образ миролюбної країни, яка нібито прагне миру. Росія хоче, будь-що-будь, показати, що вона має ініціативу та може продовжувати здійснювати терористичні ривки через підвищену ракетно-дронову активність проти мирних міст, ескалацію, загрозу нового наступу тощо. І плюс Путін продовжує перебувати в стані завзяття щодо виснаження України, в надії на прорив фронту, на злам волі українського народу до опору, на психологічну втому від війни. Це все про те, чого бажає Путін досягти в другій половині 2025 року. Насправді реальним кроком до миру буде припинення вогню. Крапка”, — резюмував Постернак.

Читайте також: Напередодні зустрічі: чого очікує Україна від переговорів з Росією в Стамбулі (ВІДЕО)

Як повідомлялося, третій раунд переговорів України та Росії в турецькому Стамбулі відбудеться сьогодні, 23 липня, о 19:00 за київським часом.

Прямий ефір