Чого чекати Україні на Мюнхенській конференції, розповів Кучухідзе

Мюнхенська безпекова конференція. Фото: gettyimages.com

Тема України не буде єдиною, що розглядатиметься на Мюнхенській безпековій конференції, яка стартує 13 лютого, проте вона буде однією з провідних. Таку думку висловив в ефірі телеканалу FREEДОМ політолог-міжнародник, співзасновник аналітичного центру “Об’єднана Україна” Антон Кучухідзе.

Він зазначив, що Україна в більшості випадків розглядатиметься крізь призму загальноєвропейської безпеки. Для Європи війна в Україні — це відстрочка для приведення у нормальний стан своїх збройних сил.

“Однією з центральних тем буде європейська система безпеки. Зараз у Європи є потужний щит — це Україна. Сили оборони України поки що ефективно протистоять російській агресії, і європейці мають час на переозброєння, створення промислової бази, на зміну військової політики всередині держави тощо. Що стосується військового співробітництва, то головний союзник ЄС у сфері оборони — це також Україна”, — зазначив Кучухідзе.

Разом із цим у Євросоюзі не збираються ставити хрест і на блоці НАТО як на стримувальному факторі в питанні можливої агресії Кремля проти країн Альянсу. Європейці продовжуватимуть боротися за те, щоб США залишилися в НАТО.

“Що стосується ситуації навколо НАТО, то європейці до останнього боротимуться за фінансову, військово-технічну, персональну участь в Альянсі США. Це пов’язано з тим, що поки в Європі не готові гарантувати свою безпеку самостійно. Не так давно президент України Володимир Зеленський говорив про свою пропозицію європейським партнерам створити спільну європейську армію у складі 3 мільйонів військових. Але ця тема розвитку поки не набула”, — сказав політолог.

Тим не менш, на Мюнхенській конференції можна очікувати на переговори щодо продовження підтримки України країнами-союзниками. Також лідери країн Європи намагатимуться зберегти цю підтримку з боку США.

“Виходячи з публічної інформації, ми можемо констатувати, що зараз у Європи є розрахунок на підтримку для України. Також європейці хочуть зберегти в якомусь вигляді підтримку від американців. Переозброєння, переорієнтація виробництва та відродження власного військово-промислового комплексу в європейців у пріоритеті”, — зазначив політолог.

Також на зустрічах обговорюватимуться нинішні та майбутні договори між Україною та європейськими країнами у сфері безпеки.

“В України чудові партнерські відносини з більшістю країн Європи. Крім великих договорів, є маса менших договорів у сфері безпеки, які сьогодні допомагають державам співпрацювати в цьому сегменті та протистояти спільним загрозам у сфері безпеки. Це також, імовірно, буде темою обговорення”, — говорить експерт.

Підбиваючи підсумки щодо поточної ситуації у сфері безпеки між країнами-союзниками та Україною, Кучухідзе вважає, що зараз можна розраховувати на прискорення передачі озброєнь з боку США.

“Тиждень тому з’явилася інформація про те, що в Міністерстві оборони США провели аудит виконаних договорів щодо надання військової техніки для України. Це зброя, яка має бути поставлена в межах програми PURL, тобто куплена за європейські гроші. Після аудиту з’ясувалося: деякі договори так і не були виконані або виконані не в повній мірі. Можна сподіватися на прискорення поставок озброєння від США”, — підсумував політолог.

https://www.youtube.com/watch?v=cfeEGJ5lsN0

Читайте також: “Як термометр, що вимірює температуру”: про очікування від Мюнхенської конференції розповів політолог

Раніше повідомлялося, що в Європейському Союзі запропонували запровадити обмеження на порти в третіх країнах за операції з російською нафтою. Зокрема, під ці обмеження можуть потрапити порти в Грузії та Індонезії.

Читайте також: Основними темами Мюнхенської конференції будуть Україна, Іран і “реальна політика”, — Кучухідзе

Прямий ефір