Члени НАТО зміцнюють східний фланг — що відомо

Прапор НАТО. Фото: share.america.gov

Члени Північноатлантичного альянсу спільними зусиллями зміцнюють східний фланг НАТО, повідомляє FREEДОМ.

Державний секретар США Ентоні Блінкен на саміті міністрів закордонних справ країн НАТО в Бухаресті, підкреслив, що регіон Чорного моря — це стратегічна область для військово-політичного блоку. І настав час збільшити там присутність представників Альянсу від Чорного до Балтійського моря:

“Ми сповнені рішучості просуватися вперед до створення сучасних, сумісних збройних сил, і це принесе користь усьому військово-морському простору, в тому числі коли йдеться про Чорне море. Як я вже зазначав, у Румунії розташований штаб багатонаціональної дивізії НАТО на південному сході, який є регіональним вузлом командування та управління НАТО. Це найважливіша установа, місцевий підрозділ з інтеграції сил, повністю чинна багатонаціональна бригада”, — заявив Блінкен.

За його словами, зараз у Румунії понад 3 000 військовослужбовців США. Також протягом чотирьох місяців у Румунії перебували канадські партнери — це 180 військовослужбовців, включно з пілотами та технічним персоналом, а також шість літаків CF-18 Hornet. Вони разом із військовослужбовцями румунських ВПС брали участь у навчаннях, здійснивши майже 500 бойових вильотів, під час яких імітували атаки винищувачів і займалися повітряним патрулюванням.

“Протягом чотирьох місяців перебування на авіабазі імені Михайла Когелничану у нас була можливість попрацювати разом із нашими румунськими колегами та кількома союзниками і провести навчання з оперативної сумісності, які зміцнюють колективні гарантії та стримування НАТО на південно-східному фланзі”, — цитує відділ зв’язків із громадськістю Авіаційного командування союзників (AIRCOM) командира відділення ВПС Румунії Стівена Латуейтіса.

Канадські пілоти завершили свою місію і передислокувалися на батьківщину. Найближчим часом до патрулювання в Румунії приступлять елітні підрозділи військово-повітряних сил Італії. Водночас, за повідомленнями міністерства оборони Іспанії, наприкінці листопада до Румунії було перекинуто щонайменше 130 військовослужбовців і вісім винищувачів F-18 для зміцнення східного флангу НАТО:

Крім винищувачів, до Румунії надійшли радари для повітряної розвідки. Іспанська допомога проходить у рамках навчань НАТО з протиракетної оборони в Румунії. Тренування посилилися на тлі падіння ракети в польському селищі Пшеводув під час масованого обстрілу Росією території України.

“Зобов’язання Іспанії щодо європейської безпеки є особливо чутливими на східному фланзі НАТО, а саме в Румунії, тому з 1 грудня ми розмістили там 130 військовослужбовців і вісім винищувачів F-18, а також радар повітряного спостереження на додачу до 38 військовослужбовців, які вже перебувають там”, — сказав прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

Кілька інших союзників також перекинули зброю на східний фланг НАТО після вторгнення Росії в Україну: Франція розмістила свою систему ППО в Румунії, німецькі ЗРК Patriot розгорнуті в Словаччині, Сполучені Штати використовують Patriot у Польщі та Іспанії. Також партнери по Альянсу відправили системи NASAMS до Латвії.

Читайте також: Українські військові пройдуть навчання на американській базі у Німеччині — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір