Часткова мобілізація у РФ схожа на збори резервістів і покликана лише поповнити втрати, — військовий експерт

Роман Світан. Скріншот: uatv.ua

Оголошена в Росії часткова мобілізація не дозволить створити значної бойової сили російської армії, а покликана поповнити втрати, які РФ зазнала в Україні. Про це сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан.

“Це більше схоже на збори резервістів з проведенням бойових стрільб, а не на мобілізацію як таку, тому що не оголошено воєнний стан, не зроблений цілий комплекс заходів для того, щоб підтримати такого рівня мобілізаційні моменти. Швидше за все, що стоїть завдання справді поповнювати ті втрати, які зараз несуть російські війська на лінії фронту”, — сказав Світан, додавши, що тими силами, які зараз мають збройні сили РФ, не втримати фронт в 1 тис. км.

Експерт також нагадав, що у російських контрактників упродовж найближчих місяців закінчуються контракти. За оцінками Світана, це означає, що близько 30-40 тисяч людей миттєво могли б скласти зброю.

“Фактично у третини російського війська закінчуються контракти, ніхто їх продовжувати не збирається, тому, щоб законодавчо їх утримати на полі бою, щоб вони не пішли, придуманий ось такий механізм”, — сказав військовий експерт.

Читайте також: Для Путіна альтернативою оголошення часткової мобілізації в РФ могла бути лише поразка, — російський політолог

Нагадаємо, вранці 21 вересня президент РФ Володимир Путін виступив зі зверненням до народу на федеральних телеканалах, в якому оголосив про часткову мобілізацію в Росії. Телеканал FREEДОМ зібрав реакцію світових політичних лідерів.

Прямий ефір