Час підготовки українських пілотів F-16 може бути значно скорочено, це показали попередні тести, — Попович

Винищувачі F-16. Фото: unsplash.com

На F-16, які Україна отримає від партнерів, працюватимуть досвідчені українські пілоти, які мають досвід бойової підготовки. Уже є як політичні рішення про підготовку, так і про передавання літаків у розпорядження України. Про це сьогодні, 3 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий оглядач Денис Попович.

“Підготовка вже починається. Не ведеться підготовка без того, щоб потім це не передали, абсолютно однозначно. Крім того, ми неодноразово чули, що і до цих подій якась підготовка в плані навчання пілотів велася, так чи інакше, час від часу такі повідомлення з’являлися. Плюс і самі українські пілоти, за деякими даними, у плані самопідготовки вивчали матеріальну частину F-16, намагалися познайомитися з цим винищувачем, можливо, використовуючи якісь власні можливості в теоретичному плані. І тому пам’ятаємо, що попередні тести, які проводилися американською стороною, показали, що час підготовки українських пілотів F-16 може бути сильно скорочено і становитиме до 4 місяців”, — сказав він.

Але, акцентував оглядач, потрібно розуміти, що одних тільки пілотів мало. Потрібна інфраструктура, аеродроми, злітно-посадкові смуги, потрібно мати технічний персонал для обслуговування цих літаків.

“Тому питання досить комплексне і залишається тільки сподіватися, що в ці 4 місяці, які зараз заявляються (до початку осені), вдасться вкластися. Тенденція цієї війни показує, що коли про щось заявляють, то очевидно, що цей елемент уже в дорозі. Тому можна розраховувати, що процеси підготовки українських пілотів займуть менший термін”, — каже Попович.

Він розповів, що F-16 — багатофункціональна платформа. Він може виконувати як роль винищувача, винищувача-перехоплювача, літака підтримки (роль штурмовика) і функцію бомбардувальника. На нього можуть бути навішані крилаті ракети дальнього радіусу дії, протикорабельні ракети. Також може виконувати функцію елемента протиракетної оборони — збивати крилаті ракети на досить великих відстанях. І може вести повітряні бої, підтримувати піхоту під час наступу, завдавати ударів по землі.

Читайте також: Україна в очікуванні F-16: експерти розбиралися в перевагах американських винищувачів

Нагадаємо, як заявив авіаційний експерт, колишній інженер-випробувач конструкторського бюро “Антонов” Костянтин Криволап, Україна розраховує сформувати п’ять ескадрилій F-16 — по 12 літаків у кожній. 60 літаків — це набагато менше, ніж сьогодні залишилося у Росії. Разом із тим можливості F-16 вищі, ніж у будь-якого бойового літака РФ. І він є найкращим для України як з погляду експлуатації, так і з погляду розв’язання актуальних завдань.

Прямий ефір