Будапешт очікує на щорічний перегляд фінансової допомоги Україні від ЄС — коментар

Ілюстративне фото: wikipedia.org

Угорщина наполягатиме на тому, щоб фінансова допомога Україні від Європейського Союзу в межах українського механізму переглядалася Європейською комісією та Європейською Радою щороку. Про це сьогодні, 12 лютого, у Брюсселі заявив державний секретар закордонних справ Угорщини Трістан Азбей на неформальній зустрічі міністрів розвитку, повідомляє кореспондент FREEДОМ у Європі.

Азбей привітав узгодження виділення Україні 50 млрд євро у межах українського механізму, але наполягає на механізмі контролю.

“Ми б хотіли бачити, щоб усі елементи цього компромісу були імплементовані за допомогою законодавчого процесу Європейською комісією”, — сказав він.

На уточнювальне запитання: чи це означає, що Угорщина планує блокувати роботу українського механізму, Азбей відповів негативно.

“Ні, компромісу було досягнуто, і ми погодилися з цим”, — заявив держсекретар закордонних справ Угорщини.

Нагадаємо, 1 лютого на зустрічі лідерів країн Європейського Союзу було погоджено надання Україні 50 млрд євро протягом наступних п’яти років через український механізм. Для управління цим механізмом необхідне рішення кваліфікованої більшості країн-членів ЄС, а не консенсус. Таким чином, жодна країна не зможе блокувати його роботу.

Прямий ефір