Будь-яке рішення українського командування щодо Бахмута буде точно не політичним, а абсолютно військовим, — Селезньов

Українські захисники в Бахмуті. Фото: ngu.gov.ua

Цілком очевидно, що будь-яке рішення українського командування щодо Бахмута Донецької області буде точно не політичним. Воно буде абсолютно військовим і раціональним із військової точки зору. Таку думку сьогодні, 3 березня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив військовий оглядач, колишній речник Збройних сил України Владислав Селезньов.

“Ми знаємо, що кілька днів тому в Бахмуті побував командувач Сухопутними військами ЗСУ Олександр Сирський, генерал, який відомий, популярний у війську, і який прекрасно розуміє тактику ведення як оборонних боїв, так і проведення заходів контрнаступального характеру. Щонайменше весь світ точно знає, що саме Сирський автор того самого відомого контрнаступу українських Сил оборони на Харківському напрямку. Тому я вірю в талант Олександра Станіславовича як полковника і впевнений, що ті рішення, які він ухвалює, будуть абсолютно раціональними з військової точки зору”, — сказав він.

Селезньов нагадав, що, за даними міністра оборони України Олексія Резнікова, російські окупанти щодоби втрачають під Бахмутом до 500 своїх солдатів, і приблизно 900 російських солдатів дістають поранення, залишаються на все життя каліками.

“З одного боку, це гарний варіант сточування путінських військ, а з іншого боку, ми повинні розуміти, якщо українські Сили оборони не втримають ту саму горловину, якою проходить єдина дорога, що з’єднує велику землю з Бахмутом, то нашим Силам оборони, які утримують Бахмут, доведеться нелегко. Вони будуть змушені виходити з цього напівоточення фактично з боями. Тому яке б рішення не прийняли українські військові, вони будуть абсолютно раціональними. Очевидно, що на захід від Бахмута вже створено дуже потужну оборонну лінію, ближче до Часів Яру, і там путінським військам точно не стане ні на секунду легше, якщо вони, взявши під контроль Бахмут, зможуть просунутися на кілька сотень метрів, може на кілька кілометрів уперед”, — каже Селезньов.

За словами військового оглядача, очевидно, що там зараз українські Сили оборони, які діють на східному фасі російсько-українського фронту, створюють той самий часовий проміжок, завдяки якому українські стратегічні сили резерву накопичують ресурси, щоб із середини квітня перейти в контрнаступ, про який постійно всі говорять досить активно.

“Я більш ніж упевнений, що безпосередньо про те, де, коли, якими силами почнеться український контрнаступ, ми дізнаємося вже постфактум. А передумови до цього контрнаступу зараз забезпечують наші герої, які тримають оборону в районі Бахмута, Авдіївки, недалеко від Кремінної, на Вугледарському напрямку”, — підсумував Владислав Селезньов.

Читайте також: Роботу української артилерії на Бахмутському напрямку показала кореспондентка FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір