Брехливі меседжі про контрнаступ ЗСУ окупанти тиражують 4-й місяць, але їм доводиться визнати просування української армії, — Ступак

Іван Ступак. Фото: uifuture.org

Російський президент Володимир Путін віддав наказ міністру оборони Сергію Шойгу зупинити контрнаступ ЗСУ до 1 жовтня і поліпшити ситуацію на фронті, про що раніше заявили у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Цю інформацію в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 27 вересня, прокоментував військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

“Я скажу більше — Путін це почав говорити ще 10 червня разом із Лукашенком, через кілька днів, як почалися активні дії з боку ЗСУ. Вони разом почали розповідати, що, мовляв, там “40 000 убитими”, з українського боку, “100 тис. пораненими, а 150 000 — загалом”. Диктаторська математика. Мовляв, усе провалилося, усе зупинилося”, — сказав аналітик.

Усі ці інформаційні посили були спрямовані на різні аудиторії, каже Ступак.

“Частково — на внутрішню аудиторію Росії, щоб заспокоїти свій електорат, мовляв, усе нормально, ми тут тримаємося, нічого в них не вийде”, — зазначив він.

Друга сторона, за словами експерта, — це українці. Російська пропаганда робить постійно такі вкиди, щоб збити з пантелику і посіяти паніку в суспільстві.

“Третє — це західні партнери України. Щоб вони прийшли до думки, що все провалилося. Мовляв, а може й не треба допомагати, адже ми тут даємо стільки грошей, стільки техніки, амуніції. Може, пора зупинитися”, — зазначив гість ефіру.

Росіяни свої брехливі посили про те, що “все провалилося”, тиражують уже понад 90 днів, доповнив Ступак.

“Але їм доводиться визнавати, що просування української армії, так, не швидке, але воно є”, — наголосив аналітик.

Ступак також звернув увагу на пряму кореляцію в західній пресі: щойно з’явилися реальні просування Сил оборони України на фронті, одразу ж зникли з публікацій ЗМІ статті про те, що “все провалилося” і що “не все так однозначно”.

“Взагалі все затихло. Останні тижні три, напевно, взагалі на цю тему немає нічого в західній пресі. Інститут вивчення війни останнім часом якось занадто багато робить таких яскравих заяв, які не завжди кореспондуються з реальністю. Тому, я ставлю під великий сумнів, чи був взагалі наказ Путіна Шойгу зупинити наступ українських військовослужбовців. Можливо, малося на увазі взагалі зробити хоч щось, щоб зупинити наступ. І це, в принципі, логічно. Ось вам ресурси, чому ви не можете стримати? Беріть людей, беріть техніку, але стримайте — ось у такому руслі”, — прокоментував аналітик.

Читайте також: “Шойгу, де тротил?”: головні проблеми росармії назвав експерт

Нагадаємо, Росія істотно збільшує військові витрати. Наступного року президент РФ Володимир Путін планує витратити на армію рекордні 11 трлн руб. — це близько 112 млрд дол., що майже вдвічі більше, ніж у поточному році.

Прямий ефір