Бої на Донбасі продовжуються. Чим зайняті чиновники Луганщини? Репортаж

Ситуація на Донбасі залишається тяжкою: на частині Луганської області точаться бої. Чиновники Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та Сєвєродонецької військової адміністрації нині зайняті допомогою переселенцям та готуються до деокупації регіону. Про це розповіла кореспондентка UATV Анастасія Волкова.

“Варто зазначити, що українська армія дуже сильна, і росіянам досі не вдається захопити всю Луганську область. Кілька кілометрів регіону не підвладні російським окупантам і там тривають запеклі бої”, — каже вона.

Сьогодні знімальна група відвідала департаменти Сєвєродонецької військової адміністрації, які переїхали в Дніпро, і поспілкувалася з головою області Сергієм Гайдаєм.

“Він заявив, що наразі завдання чиновників — забезпечити житлом та гуманітарною допомогою переселенців, а також підготуватися до деокупації. Наприклад, з коштів обласного та місцевого бюджетів трохи більше ніж за 3 млн грн було придбано спеціальну машину, яка полегшить відновлення електроенергії. Обладнання дозволяє побачити пориви, не перекопуючи велику площу та ефективніше усунути їх”, — розповіла Анастасія Волкова.

Вона додала, що це перший автомобіль у Луганській області, до повномасштабного вторгнення РФ такої автівки не було. Автомобіль використовуватимуть після деокупації у різних містах регіонах, а поки що він працюватиме у Дніпрі.

Крім того, із Соледара та Сіверська Донецької області триває евакуація мирного населення та підвезення гуманітарної допомоги для мешканців, повідомила журналістка.

Читайте також: Мусієнко: Розгром найманців Вагнера — це локальна перемога на конкретному напрямку

Влада України і міжнародні організації мають діяти вже зараз, щоб запобігти анексії Росією окремих територій. Про це голова правління Громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська сказала в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA.

Прямий ефір