Боєприпаси від Швеції допоможуть Україні трохи вирівняти баланс на полі бою — деталі від експерта Українського інституту майбутнього

Прапор Швеції. Фото: gettyimages.com

Швеція виділяє Україні найбільший пакет військової допомоги: включені до нього артилерійські снаряди 155-го калібру допоможуть трохи вирівняти баланс на полі бою. Про це сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

Він наголосив, що особливість такої підтримки Швеції — в її своєчасності на тлі перебоїв із допомогою від США.

“Дуже важливо, що європейські союзники вчасно й навіть із випередженням графіка виділяють ту допомогу, про яку домовлялися. А якщо говорити про номенклатуру цього пакету, то, напевно, найважливіше — це артилерійські снаряди 155-го калібру. Тобто все-таки сьогодні в Росії перевага в кількості, постачанні цих снарядів. І тому снаряди, які отримаємо від Швеції, допоможуть хоч трохи вирівняти баланс на полі бою”, — сказав Попов.

Він акцентував на тому, що Швеція є одним із лідерів на світовому ринку озброєння, тому співпраця України з нею дуже важлива.

“Крім оголошеної номенклатури військової техніки, в нас досить цікаві позиції. Тобто коли минулого року Володимир Зеленський відвідував Швецію, вони обговорювали доволі стратегічні проєкти — це локалізація в Україні виробництва бронетранспортерів CV90. Зараз ми отримуємо зі Швеції готові машини, але готується база й контракти для того, щоб частину комплектуючих виробляли в Україні, щоб ремонт можна було робити в Україні”, — сказав Попов.

Також, за його словами, йшлося й про бойові винищувачі Gripen виробництва концерну Saab — це шведські багатоцільові винищувачі четвертого покоління.

“І навіть у Мюнхені міністр оборони Швеції в інтерв’ю українському виданню The Kyiv Independent розповідав, що після вступу до НАТО цей процес може бути прискорено. Наші льотчики тестували ці винищувачі, високо їх оцінили, і тому окрім F-16, можливо, однією з ліній співпраці Швеції будуть і Gripen”, — сказав Попов.

Він зазначив, що Швеція геополітично є балтійською країною, тобто перебуває в зоні ризику на тлі російської агресії.

“Чим більше російська армія отримуватиме поразок в Україні, тим менші шанси на появу нової війни в Європі, у Балтійському морі”, — наголосив Попов.

Читайте також: Угорщина перешкоджає членству Швеції в НАТО: які цілі переслідує Орбан (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що Швеція надасть Україні військову допомогу на суму близько 633 млн євро. Цей, уже 15-й за рахунком, пакет військової допомоги Стокгольма стане найбільшим за весь час війни Росії проти України.

Прямий ефір