Близько 20 тис. кв. км сільськогосподарських земель вдалося розмінувати в Україні за рік — деталі від голови Асоціації саперів

Ілюстративне фото: armyinform.com.ua

Нині в Україні замінованою залишається практично третина території країни, при цьому левову частку цієї території становлять землі сільськогосподарського призначення. Тому особлива увага українських саперів приділяється розмінуванню саме цих територій. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів голова правління Асоціації саперів України Тимур Пістрюга.

“Ще наприкінці минулого року потенційно небезпечна територія, яка потребувала гуманітарного розмінування, становила 174 тис. кв. кілометрів сільськогосподарських угідь. На сьогодні ця територія становить 156 тис. кв. кілометрів. Тобто менше ніж за рік українським саперам вдалося розмінувати площу, співмірну з площею маленької держави. Тому й обсяг посівних площ у нинішній посівній кампанії суттєво збільшився”, — зазначив експерт.

Він також звернув увагу, що масштаби замінованої території в Україні просто гігантські.

“Сьогодні масштаби замінованої української території настільки великі, що раніше світ не стикався з такими обсягами. Ані Сирія, ані Ірак, ані Хорватія навіть уявити собі не можуть обсяги трагедії в Україні. Тому, якщо говорити про те, що на сьогодні вдалося зробити, здається, що ці обсяги досить невеликі, лише близько 20 тис. кв. кілометрів. Але якщо говорити в масштабах усієї замінованої української території — це гідний результат”, — констатував голова правління Асоціації саперів України.

За його словами, у цьому напрямі триває активна робота.

“Ми й далі шукаємо шляхи, як розв’язати це завдання, як швидше допомогти, зокрема представникам агробізнесу та сільськогосподарської діяльності. Цього року буде запущено кілька програм, зокрема й державна програма з їхньої підтримки. Подивимося, як ми наберемо темп у 2024 році, — резюмував Тимур Пістрюга.

Читайте також: В Україні зростає кількість жертв від мін і вибухонебезпечних предметів, — Асоціація саперів

Прямий ефір