Білоруський Червоний Хрест забезпечує фальсифікацію виборів для Лукашенка, — Красуліна

Анна Красуліна. Скріншот: uatv.ua

Білоруський народ у масі своїй не помічає якихось гуманітарних акцій, які Червоний Хрест заявляє, що виконує в білоруському житті. Про це сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила прессекретарка Світлани Тихановської Анна Красуліна, коментуючи рішення міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця щодо призупинення членства в організації білоруського товариства Червоного Хреста через скандал із депортацією українських дітей до Білорусі.

“Тому що з того, що ми бачили, з позитивного не бачимо нічого, невідомо, якщо щось робили, то нехай голосніше розкажуть, а з негативного, на жаль, з цим ми стикалися. Ще з 90-х років білоруський Червоний Хрест забезпечує фальсифікацію виборів, прикриває фальсифікацію для Лукашенка. У комісії, які створюються з трудових колективів, до виборчих комісій призначаються люди, які працюють усі разом, головою комісії є директор. Але для того, щоб їх прикрити, кожному з них видається направлення або від організації ветеранів, або від жіночої організації — це все бюджетні лукашистські організації. І зокрема, від білоруського Червоного Хреста”, — сказала вона.

За словами Красуліної, є ці докази, отримані в суді.

“Це прямо реальні докази за складом виборчих комісій, і в кожній комісії є співробітник цього колективчика, з якого створено таку виборчу комісію, в якій обов’язково є людина з направленням від білоруського Червоного Хреста”, — уточнила вона.

Тому, зазначила прессекретарка, в опозиції до них дуже великі питання.

“Ба більше, зараз вони кажуть, що відновлять свою діяльність, білоруський Червоний Хрест, точніше, його членство в міжнародній організації, щойно буде звільнено Шевцова. І знову ж таки, вони стурбовані цими гуманітарними питаннями, тож ми ніяк не можемо від них домогтися, наприклад, щоб вони щось із цих гуманітарних питань спробували здійснити. Наприклад, зажадали допуск у в’язниці до політв’язнів, де людей б’ють до напівсмерті, вбивають, їм не надають медичної допомоги. І ми вже знаємо про випадки, коли 10 місяців у режимі інкомунікадо перебувають наші політв’язні, і Червоний Хрест не виявляє жодного інтересу до цієї ситуації. У нас дуже великі питання до цієї організації”, — підсумувала Анна Красуліна.

Читайте також: Червоний Хрест, як і всі міжнародні організації, що належать до ООН, бездіяльний і не має важелів впливу, — ізраїльський військовий експерт

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко може постати перед Міжнародним кримінальним судом (МКС) разом із Володимиром Путіним як його спільник. Європейський парламент затвердив рішення із закликом до МКС видати ордер на його арешт. Відповідну резолюцію депутати ухвалили на пленарному засіданні у Страсбурзі (Франція).

Прямий ефір