Бідних легко мотивувати: як і де РФ шукає “живе м’ясо” для війни, розповів політичний експерт

Олександр Антонюк. Фото: 4studio.com.ua

Російська Федерація завжди використовувала іноземних найманців у різних конфліктах: людей із бідних країн легко мотивувати, вони добровільно готові стати “живим м’ясом” для Кремля. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політичний експерт, військовослужбовець ЗСУ Олександр Антонюк.

“Зверніть увагу, що, як правило, вербують там, де бідні країни. Тобто ми говоримо, що бідність — це один зі способів завжди добре мотивувати брати участь у війні. Тому що серед багатих країн ви навряд чи знайдете таку масову кількість. Якщо людина непогано заробляє, більш-менш комфортно почувається або те, що ми називаємо середнім класом, то вона навряд чи поміняє комфортне, перспективне життя на незрозуміле життя незрозуміло де та незрозуміло ще, на яку кількість часу. Тому тут дуже все просто”, — сказав він.

Антонюк зазначив, що для Росії й ціна вербування в бідних країнах менша, й платити компенсації сім’ям загиблих найманців не потрібно.

Він також звернув увагу, що немає точних даних, скільки найманців із тих чи інших бідних країн російським вербувальникам вдалося залучити на війну проти України.

“У них підхід дуже такий цинічний, простий. Тобто вони максимальну кількість кидають просто “живого м’яса”, яким вони намагаються закрити брак свого озброєння… Непальці, сирійці, навіть російські “зеки” — це, скажімо так, підхід як до одноразового ресурсу”, — сказав експерт.

Антонюк підкреслив, що в різних конфліктах, де були геополітичні інтереси РФ, вона завжди використовувала найманців із тих чи інших країн.

“Тобто в цьому плані Росія нічого не робить нового… Тобто злочинці завжди діють за класичною напрацьованою системою”, — сказав він.

Читайте також: Окупанти залучають до бойових дій в Україні іноземних найманців, але вони не здатні перекрити відсутній ресурс ЗС РФ, — Попович

Нагадаємо, Росія вербує найманців у Сирії для участі у війні проти України. За даними української розвідки, готують їх на сирійській території. Зараз навчання проходять близько тисячі найманців.

Прямий ефір