Безпековий форум стартував у Варшаві — що обговорюють учасники (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: facebook.com/WarsawForum

Сьогодні, 4 жовтня, у Варшаві розпочався міжнародний форум, присвячений питанням безпеки. Однією з ключових тем є трансатлантична співпраця та робота над спільною політикою демократичних західних країн. На форумі є і українська делегація, а перша леді України Олена Зеленська виступить на заході онлайн, інформує кореспондентка телеканалу FREEДОМ Лариса Зубенко з Варшави.

За словами організаторів, цьогоріч захід включає чотири основні напрями:

  • глобальний погляд на політику західних демократичних держав;
  • безпека;
  • енергетична незалежність та кліматичні виклики;
  • демократична стійкість.

Зазначимо, що це один із найбільших заходів у Східній Європі, який проводиться щорічно, починаючи з 2014-го. Форум збирає близько 1,5 тис. учасників: політики, представники міністерств та різних відомств, громадські організації, журналісти.

Одна з панелей цього року організована НАТО. На ній, за словами журналістки, обговорюватимуться глобальні виклики безпеки, що особливо актуально на тлі повномасштабного вторгнення російських військ до України.

У складі української делегації будуть присутні постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, генеральний прокурор Андрій Костін та інші.

Крім того, у Варшаві на одній із дискусійних панелей у режимі онлайн виступатиме перша леді України Олена Зеленська.

Відомо, що виступатимуть прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок. Також у форумі братимуть участь представники білоруської опозиції, зокрема Світлана Тихановська.

Протягом дня у Варшаві у межах заходу проведуть близько 20 дискусійних столів.

Читайте також: Нем’яка “м’яка сила” першої леді: як Олена Зеленська працює нарівні з міністрами та дипломатами України

Прямий ефір