“Безхатьками залишилися вмить”: свідчення з Торецька, де росіяни вдарили по 9-поверхівці (ВІДЕО)

Наслідки обстрілу 9-поверхівки у Торецьку. Фото: Кириленко/facebook

Російські окупаційні війська зруйнували 9-поверховий житловий будинок у місті Торецьк Донецької області. Удару по ньому було завдано напередодні близько 19:00. Сьогодні, 23 вересня, на місці події побувала журналістка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Ударом зруйновано три поверхи будинку — з 9-го до 7-го. Під завалами опинилися 19 людей. Їх рятувальники витягували всю ніч.

Одна з врятованих — Світлана. Жінка зі сльозами говорить про те, що залишилася без дому, одягу, майна.

“Безхатьками, залишилися безхатьками, розумієте, вмить… Ми самі ніяк не могли [вибратися], ДСНС допомагала. У чому нас витягли, у тому й пішли. Квартири немає, нічого немає”, — каже мешканка Торецька Світлана.

Незважаючи на те, що удар був сильним, обійшлося без загиблих. Як розповіли у місцевій поліції, госпіталізовано одну людину.

“Люди дістали незначні поранення. Одну людину доправили до лікарні. У цьому будинку були діти. Загиблих немає, на щастя. Поліцейські виїжджали на місце, документували наслідки удару”, — коментує інспектор із комунікації Бахмутського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції Донецької області Павло Дяченко.

Від удару постраждали і будинки довкола. Деякі квартири у них серйозно пошкоджені.

“До поліції надходить інформація про пошкодження сусідніх будівель. У них також вибито вікна, пошкоджено балкони. Деякі квартири також значно пошкоджені”, — продовжує Дяченко.

Сьогодні мешканці квартир, які вціліли, приходять до будинку у спробах потрапити у свої житла, але сходові прольоти зруйновані. Рятувальники вже прибрали близько 10 т пошкоджених ударом конструкцій.

Нагадаємо, голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що в будинку, по якому припав удар, із 53 квартир заселеними залишалися 10. Решта людей евакуювалися. Саме завдяки цьому, на думку Кириленка, у Торецьку вдалося уникнути трагічніших наслідків та людських жертв.

Прямий ефір