Без деокупації Криму та Донбасу не буде справжнього сталого миру ані в Україні, ані у Європі, — Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський зазначає, що нещодавні події в Росії яскраво продемонстрували, що російському президентові Володимиру Путіну не можна довіряти, тому немає жодного сенсу про щось із ним домовлятися, і це мають усвідомити всі у світі. Про це глава держави заявив сьогодні, 1 вересня, під час онлайн-участі в міжнародному економічному форумі Ambrosetti в Італії, повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

За словами Зеленського, є багато ознак того, що російський президент убиває незручних для себе діячів усередині своєї країни, даючи їм перед цим публічні й непублічні гарантії, і це свідчить про слабкість Путіна.

“Тобто це говорить про слабкість його слова. Це, до речі, дуже важливий момент. На це треба всім нашим партнерам звернути увагу. Чи можна домовлятися в принципі з Путіним? Я думаю, що ні. За жодних умов. Тому що він не дотримує слова. І не питання, кому він дає це слово: своїм терористам чи якимось політичним лідерам усередині своєї держави чи ззовні. Путіну не можна довіряти, і його слово нічого не варте”, — наголосив президент України.

Крім того, на його думку, події в Росії свідчать про те, що Путін не довіряє інституціям своєї держави, не діє відповідно до її законів і ще не впевнений у тому, що радикально налаштована частина російського суспільства підтримає його.

Також під час відповідей на запитання Зеленський зазначив, що без деокупації Криму та Донбасу, без звільнення всіх тимчасово окупованих українських територій не буде справжнього сталого миру ані в Україні, ані на всьому європейському просторі.

За словами глави держави, питання деокупації Криму можна вирішувати дипломатичним або військовим шляхом, але останній матиме вищу ціну.

“Ми за те, щоб російські війська пішли з півострова без тиску нашої армії, тому що буде менше жертв. Ми бережемо своїх людей. Я зараз піклуюся тільки про своїх людей, а про росіян нехай піклується президент Путін”, — сказав він.

Форум Ambrosetti — це щорічна міжнародна економічна закрита конференція, яка відбувається зазвичай на початку вересня на віллі д’Есте в м. Черноббіо (озеро Комо, Італія).

Заснований у 1975 році Альфредо Амброзетті, керівником консалтингової фірми The European House — Ambrosetti.

Форум визнаний одним із найважливіших у світі заходів, у межах якого зустрічаються світові державні діячі, лідери провідних компаній, нобелівські лауреати та інші впливові особистості з усього світу, щоб обговорити найбільш суперечливі й гострі проблеми сучасності, тенденції світової економіки.

Визначні серед доповідачів:

  • Кофі Аннан — 7-й Генеральний секретар ООН;
  • Джозеф Байден — президент США;
  • Гілларі Клінтон — Державна секретарка США 2009 — 2013 рр.;
  • Мауро Ферарі — конструктор гоночних автомобілів Формули-1;
  • Білл Гейтс — американський бізнесмен, інвестор, письменник, філантроп, засновник корпорації Майкрософт;
  • Еммануель Макрон — президент Франції;
  • Шимон Перес — 9-й президент Ізраїлю.

У 2022 році Зеленський також виступив онлайн перед учасниками форуму.

Читайте також: Зеленський привітав учнів і педагогів в Україні та за кордоном із Днем знань

Прямий ефір