“Байден не впорався — не заважайте Путіну керувати світом”: як пропаганда РФ використовує напад ХАМАС на Ізраїль, розповів журналіст

Роман Цимбалюк. Фото: politeka.net

Російська пропаганда активно використовує напад ХАМАС на Ізраїль для поширення антизахідних і особливо антиукраїнських наративів. Пропагандисти заявляють, що Україна нібито продавала зброю “Хезболлі”, а ще про провину США та загалом Заходу в ескалації на Близькому Сході. Про це сьогодні, 9 жовтня, розповів журналіст Роман Цимбалюк в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Така теза проскакує, що Байден не впорався, і не заважайте Путіну керувати світом. Я не перебільшую. Мовляв, саме через політику Сполучених Штатів відбувається те, що відбувається на Близькому Сході. І тому американці мають піти, не заважати. Багатополярний світ тощо”, — розповів гість ефіру.

Ще одна пропагандистська теза, на яку звернув увагу Цимбалюк, — очікування на зменшення допомоги Україні.

“У них ідея така: чим спекотнішими будуть інші війни, і чим більше їх буде, тим, відповідно, менше поставлять зброї, боєприпасів в Україну. І цю тему вони розігрують дуже активно”, — каже він.

Також пропагандисти заявляють про нібито українську зброю в зоні ескалації, зокрема, розповсюджуючи кадри зі знищеним українськими бійцями російським танком Т-90М “Прорив”, який видають за “Меркаву” в Ізраїлі.

“Тобто вони війну в Ізраїлі використовують за повною програмою в медійному плані”, — зазначив він.

Цимбалюк також наголосив, що всьому цивілізованому світу зараз має бути очевидним існування “осі зла”, і на це необхідно реагувати.

“Якщо західний світ хоче вижити й хоче лідерства, то щодо підтримки України питання має стояти зовсім по-іншому: не зменшувати, а навпаки збільшити. І це питання вирішити, закрити питання війни з Росією”, — заявив Роман Цимбалюк, додавши, що підтримка України не впирається у кількість зброї чи грошей на неї у партнерів, а лише — в політичну волю.

Читайте також: Відчуття затишшя перед бурею — до війни може долучитися “Хезболла”, — ізраїльський журналіст

Нагадаємо, вранці 7 жовтня палестинське ісламістське угруповання ХАМАС розпочало атаку на Ізраїль. Бойовики вторглися у країну, одночасно завдаючи масованого ракетного удару. Кількість загиблих внаслідок атак ХАМАС перевищила 700 осіб. Серед загиблих — двоє громадянок України.

Читайте також: “ЦАХАЛ знищить можливості ХАМАСу і помститься”: що відбувається в Ізраїлі (ВІДЕО)

Прямий ефір