Армія дронів на передовій — як працюють українські аеророзвідники на Донеччині (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

На передовій сьогодні працює армія дронів. Сотні безпілотників щодня борознять повітряний простір на лінії фронту. За допомогою аеророзвідки українські військовослужбовці швидше й ефективніше знищують техніку російських окупантів і ворожі позиції. Як працюють сучасні очі артилерії на Донеччині, бачила кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Українські захисники іноді кажуть про роботу дронів на передовій: “Пташка пішла на полювання”. За останній рік аеророзвідка Збройних сил України вийшла на новий рівень, а разом із нею і підходи до ведення війни.

“Коптер — це теж зброя, дійсно, і вона потужна. Чому? Тому що це — сучасні очі артилерії. І саме завдяки коптерам війна, скажімо так, вийшла на новий рівень. Той, який, на мою думку, до цього часу не використовувався в будь-якому іншому збройному конфлікті саме з такою інтенсивністю і масовістю використання БпЛА й інших роботизованих систем”, — каже військовослужбовець ЗСУ Олексій.

Водночас працювати з дроном необхідно вкрай обережно. Аеророзвідники — серед головних мішеней противника.

“Оператори БпЛА — досить пріорітетна ціль, скажімо так, як з нашого боку, так і з їхнього. Ми намагаємося максимально злитися з місцевістю і працювати з укриття. Якщо це ліс, ми вилітаємо поміж дерев або злітаємо десь на якійсь галявині подалі від себе, щоб не можна було засікти сигнал пульта і знайти місцезнаходження групи”, — розповів Олексій.

Боєць Роман зараз шукає міномети противника, зачіпки за переміщенням техніки чи сонячні відблиски — все, що може допомогти завдати удару на випередження. Каже, нещодавно й сам потрапив під обстріл.

“Такий самий знайшов, де я. Що робили? Бачите, такі ямки? Отам пересиділи”, — сказав він.

Картинка з дрона в режимі онлайн через Starlink (“Старлінк”) передається на командний пункт. Там паралельно бачать цілі та засоби противника, а також українських бійців, які відпрацьовують за заданими координатами. Військовослужбовець ЗСУ Євген від 2014 року служив артилеристом, а пів року тому вирішив стати оператором дрона, щоб допомогти своїм побратимам швидше вражати цілі армії РФ.

“Основна проблема артилерії — це ми не бачимо ціль. Нам її хтось давав, ми стріляли і відповідно не знали, чи ми влучили, вразили, наскільки це точно чи не точно. І саме БпЛА дає можливість цю проблему розв’язати. Якщо колись на одну ціль викидали, скажімо, 20-30 снарядів. Зараз можна сказати: третій, максимум четвертий постріл попадає в ціль”, — каже захисник.

Армія дронів допомагає українським військовослужбовцям виграти війну з Росією. Активно закуповують техніку в межах міжнародної військової допомоги, а також волонтери. Донатити на дрон для ЗСУ може кожен охочий через відповідні платформи.

Читайте також: Високоточні удари, польоти вглиб РФ на сотні кілометрів, розвідка: про можливості українських дронів розповіли експерти

Прямий ефір