Авіабомби, які застосовує Росія на полі бою, гальмують український наступ — думка

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Росія переважно використовує авіаційні бомби, які їй дісталися у спадок від Радянського Союзу. Це бомби ФАБ-250, ФАБ-500 і ФАБ-1500, на які РФ встановлює універсальні модулі планування і корекції польоту. Про це сьогодні, 21 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“На сьогоднішній день основний засіб гальмування наших наступальних дій і для проривання нашої оборони — це російські КАБи (коригувальні авіаційні бомби) на базі старих радянських. Найвищий показник застосування КАБів за весь період був минулого місяця. За листопад російські війська використали трохи більш як 1 200 коригувальних авіаційних бомб. Виходячи з цього, якщо росіяни збережуть такий показник застосування бомб, то за наступний рік буде використано 12-15 тис. КАБів. Але я не можу сказати, що такий високий рівень буде дотримуватися й надалі, оскільки зараз, станом на 20 грудня, росіяни застосували за грудень трохи більше ніж 600 КАБів”, — зауважив він.

За словами Коваленка, показник застосування КАБів росіянами залежить від того, скільки бомб вони знімають зі зберігання.

“І це знову ж таки за тієї умови, якщо F-16 не почнуть застосовуватися і не матимуть можливість застосування для протидії цим фронтовим бомбардувальникам тактичної авіації росіян”, — додав військово-політичний оглядач.

Читайте також: Окупанти зосередили зусилля на Східному фронті — з чим це пов’язано, пояснив експерт

Нагадаємо, керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков заявив, що правобережжя Херсонської області перебуває під постійними обстрілами російських військ.

Прямий ефір