Арестович назвав цілі міграційної кризи на білорусько-польському кордоні

Фото АР

Міграційною кризою на білорусько-польському кордоні Росія прагне досягти трьох основних цілей.

Про це у програмі “Взгляд с Банковой” телеканалу UA розповів речник української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович.

“За цією кризою стоїть більше, ніж ми могли б подумати, чого ми могли б побоюватися. На мій погляд, це перша свідома операція Росії”, – сказав він.

Одна з головних цілей РФ – остаточно втягнути Лукашенка до російської орбіти.

“Бо Олександр Григорович і так схильний до різких рішень на тлі того, що там відбувається. А враховуючи, що вона (Росія, – ред.) тисне його, заганяє у цейтнот та сварить із Євросоюзом та НАТО, у нього практично не залишається шансів, він робить необережні речі”, – пояснив Арестович.

Друга мета – спровокувати політичну кризу в країнах Європейського Союзу та НАТО.

“Білоруські силовики прямо атакують кордон мігрантами. Тобто організовують та спрямовують мігрантів на штурм кордону. Це підтверджено спецслужбами НАТО, і в Польщі про це повідомляють. Завозяться мігранти централізовано з російською допомогою. Показують, що вони таранять НАТО та ЄС. Сподіваючись спровокувати в Польщі, а потім у самому Євросоюзі та НАТО політичну кризу, пов’язану з подальшою політикою щодо мігрантів”, – прокоментував речник української делегації в ТКГ.

У цьому випадку використовується різне ставлення країн ЄС до мігрантів.

“В Європі завжди знайдуться країни, які скажуть: а давайте мігрантів приймемо, вони бідні-нещасні. А інші скажуть: у жодному разі. Наприклад, Польща ще у 2015 році, коли Путін уперше влаштував там міграційну кризу, сказала, що ми не приймемо жодного мігранта”, – сказав Арестович.

Новою міграційною кризою Росія б’є “по старих ранах і напружених стосунках”. На його думку, російське керівництво виходить з передумови, що Росія слабша за об’єднані ЄС і НАТО, але сильніша за будь-яку країну окремо.

Третя мета – занурити ЄС і НАТО в міграційну кризу, щоб цим відвернути увагу від теми російської агресії та допомоги Україні в її подоланні.

“Я думаю, що це тільки початок. Криза ця посилюватиметься. Судячи з заяви Лукашенка, що туди (до кордону з Польщею, – ред.) перекинули зброю та боєприпаси з Донбасу, вони планують довести справу до стрілянини, найімовірніше. А надалі, коли НАТО та ЄС поринуть в управлінську кризу, перенаправити всі зусилля на Україну”, – заявив Арестович.

У цьому плані Росія намагається створити відсічений фланг щодо НАТО для того, щоб НАТО не заважала їй потім здійснювати військовий тиск на Україну, додав він.

“Але з військової точки зору, щойно перший мігрант почав ламати паркан на кордоні з Білоруссю, операція почалася. І головною метою є Україна”, – резюмував Арестович.

Повна версія програми: Ситуація на білорусько-польському кордоні: “Взгляд с Банковой” з Олексієм Арестовичем

Нагадаємо, мігранти не припиняють спроб прорватися через білорусько-польський кордон. Тим часом звичайні жителі Польщі намагаються допомогти біженцям, серед яких є вагітні та діти.

Читайте також: Велика Британія готова направити до України військових через загрозу вторгнення Росії

Прямий ефір