Американський репортер — ідеальний бранець для Кремля: роз’яснення дав російський адвокат

Кремль. Фото: pixabay.com

Заарештований у РФ репортер газети The Wall Street Journal Еван Гершкович, який нібито підозрюється в шпигунстві, — цінний обмінний ресурс. Його затримання дозволяє Кремлю високо підняти планку у торгах, вимагаючи багато в обмін на свободу журналіста. Про це сьогодні, 1 квітня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський адвокат, засновник правозахисних проектів “Команда 29” та “Перший відділ” Іван Павлов.

“Еван Гершкович — це дуже цінний кадр в обмінному фонді. На нього можна обміняти не лише російських шпигунів… Це та людина, яка дозволить російським дипломатам ставити дуже великі планки своїм закордонним колегам і вимагати від них аж до скасування якихось санкцій, якихось економічних послаблень. Тут Росія перейшла до відвертого захоплення заручників, взяття у них мирного населення у вигляді журналістів”, — коментує російський адвокат.

Він також зазначив, що арешт Гершковича є логічним кроком Кремля в процесі зачистки інформаційного простору. Це сигнал, який спрямований зарубіжним ЗМІ, раніше такий сигнал, за словами Павлова, отримали російські журналісти, коли було порушено кримінальну справу за статтею “держзрада” проти Івана Сафронова. Його засуджено до 22 років позбавлення волі, протягом 2 років він перебував у СІЗО.

“Це був сигнал російським журналістам. Російські журналісти його зчитали, і 2021 року більшість російських кореспондентів незалежних засобів масової інформації залишили Росію і тепер працюють з-за кордону. Випадок з Еваном Гершковичем — це сигнал іноземним журналістам, що вони більше, як-то кажуть, не welcome (англ.: ласкаво просимо, — ред.) до Росії і їм треба виїхати”, — коментує гість ефіру.

Іван Павлов пояснив, що іноземні журналісти давно були подразником для російської влади, незважаючи на те, що цільова аудиторія цих редакцій не в Росії.

“Хоча їхня цільова аудиторія перебуває поза територією Росії, вони все одно впливають, тому що їхні тексти, їхні репортажі, так чи інакше, не прямо, але побічно проникають до Росії і стають деяким таким подразнюючим елементом для Кремля”, — констатував адвокат.

Читайте також: Американського репортера заарештовано в РФ — реакція у світі (ВІДЕО)

Прямий ефір