“Абсолютна брехня”: Будріс відкинув звинувачення Кремля у причетності Литви до українських ударів по Росії

Кястутіс Будріс. Скріншот: uatv.ua

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс відкинув звинувачення Кремля на адресу країн Балтії про те, що вони нібито допомагають Україні завдавати ударів по території Росії. Він підкреслив, що це абсолютна брехня. На тлі подібних заяв Москви він закликав зміцнювати східний фланг як у рамках НАТО, так і Європейського Союзу. Про це міністр заявив сьогодні, перед зустріччю глав МЗС країн Альянсу в Гельсінгборзі, повідомляє FREEДОМ.

Будріс зазначив, що Росія продовжує поширювати неправдиві звинувачення, стверджуючи, нібито країни Балтії сприяють операціям України та ударам по цілях у глибині російської території.

“Ми чуємо звинувачення, безпідставні звинувачення з боку Росії про те, що країни Балтії нібито дозволяють проводити подібні операції та допомагають українським атакам на цілі в глибині Росії. Це абсолютно неправда. Литва не має до цього жодного стосунку і ніколи не дозволяла використовувати свою територію чи повітряний простір для такого роду атак”, — наголосив глава литовського МЗС.

Міністр заявив, що замість того, щоб реагувати на таку риторику, союзникам слід зосередитися на питаннях власної безпеки.

“Те, що ми маємо робити у відповідь на виклики у сфері безпеки, — це посилювати східний напрям, зміцнювати Baltic Sentry, але не лише в рамках НАТО. У нас є інструменти й у Європейському Союзі. Ми маємо швидше реалізовувати ініціативу Eastern Flank Watch та впроваджувати нові механізми підвищення стійкості східного флангу”, — зазначив Будріс.

Він також звернув увагу на зростання загроз у регіоні.

“Лише цього тижня в Литві двічі оголошували повітряну тривогу через дрони, які порушили повітряний простір країни. Це свідчить про те, що ми маємо посилити та зміцнити систему нашої протиповітряної оборони й додати можливості боротьби з дронами до всіх елементів оборони на передовій. Ми не можемо далі жити з незахищеним повітряним простором”, — заявив глава литовської дипломатії.

Будріс акцентував, що Росія залишається головною загрозою для Європи, а тому союзникам необхідно посилювати оборонні можливості та збільшувати власну відповідальність за безпеку регіону.

Читайте також: Естонія вручила Росії ноту протесту через провокації проти країн Балтії — деталі

Раніше глава європейської дипломатії Кая Каллас заявила, що погрози Москви на адресу країн Балтії свідчать не про силу Росії, а про її слабкість. За її словами, заяви РФ про те, що країни Балтії нібито дозволяють Україні використовувати свій повітряний простір для атак, не відповідають дійсності, і в Кремлі це розуміють. 

Читайте також: “Відповідальність лежить на Москві”: Гіппер закликала посилити тиск на РФ через інциденти з українськими дронами в ЄС

Прямий ефір