Зазнаючи величезних втрат на Харківському напрямку, росіяни змушені взяти оперативну паузу. Збройні сили України (ЗСУ) водночас використовують це для витіснення ворога. Це дуже складний процес, адже армія РФ щільно укріплюється на своїх позиціях. Про це сьогодні, 28 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач Владислав Селезньов.
“10 травня російська армія чисельністю близько 40 тис. військовослужбовців рушила вперед через держкордон між Бєлгородською та Харківською областями, намагаючись реалізувати план Володимира Путіна зі створення так званої “санітарної зони” на півночі Харківської області. У лютому 2022 року саме така кількість російських окупантів рухалася в напрямку нашої столиці, на Київ. Тоді їм вдалося просунутися на кілька десятків, а місцями й на сотні кілометрів углиб території нашої країни. Нині російські передові підрозділи вперлися в першу лінію оборони захисних споруд, яка знаходиться приблизно за 80 кілометрів”, — пояснив він.
Величезні втрати в лавах російської армії змушують узяти оперативну паузу.
“Нинішня ситуація, яка зараз розвивається на півночі Харківської області, зумовлена тим, що росіяни зазнали величезних втрат. Вони зараз змушені взяти оперативні паузи для того, щоб накопичити додаткові сили та засоби, провести ротацію тих російських підрозділів, які неабияк пошарпані нашими артилеристами та ракетниками”, — сказав експерт.
Армія РФ змушена перекидати на Харківський напрямок сили та засоби з Донецької області.
“Деякі частини підрозділу російської армії переміщуються з цінних ділянок фронту. Адже стратегічних резервів у російської армії немає. Саме тому ми спостерігаємо переміщення підрозділів 51-ї армії з території Донецької області на територію Бєлгородської області з метою поповнення тих підрозділів штурмових, які противник планує використовувати для продовження атак і в районі Липців, і в районі Вовчанська”, — розповів Селезньов.
Він зазначив, що ЗСУ проводять низку заходів з метою стабілізувати фронт і витіснити противника до державного кордону.
“Росія перебуває в оперативній паузі, українська армія проводить низку заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації, на стиснення ворожих підрозділів ближче до держкордону. Процес цей дуже складний. Росіяни перше, що роблять, займаючи нові рубежі, позиції, — зариваються в землю. Це означає, що у наших підрозділів виникають певні складнощі в частині динамічного просування в бік держкордону”, — сказав експерт.
Ресурсні можливості ЗСУ на порядок зросли завдяки допомозі Заходу, у зв’язку з чим можна говорити про паритет в артилерійських можливостях обох армій, розповів Селезньов.
“Перспективи на півночі Харківської області безпосередньо залежать від ресурсних можливостей української армії. Тут ми маємо хороші новини. Перші 50 тис. снарядів у рамках чеської ініціативи ми вже отримали. До кінця липня наступна партія має надійти, а до кінця року близько пів мільйона снарядів ми отримаємо для забезпечення потреб наших артилерійських підрозділів. Буквально днями ми почули нові статистичні зведення в частині використання артилерійських систем — співвідношення пострілів з української сторони до російських пострілів становить 1:3. З урахуванням, що наші снаряди більш високоточні, більш ефективні, то можна, в принципі, говорити про певний паритет у засобах вогневого ураження на полі бою, що й дає нам змогу досить упевнено почувати себе не тільки на півночі Харківської області, а й на інших ділянках фронту”, — роз’яснив він.
Читайте також: Найбільших втрат армія РФ зараз зазнає на двох напрямках фронту, — генерал армії України