У підсумковому комюніке Глобального саміту миру, який 15 червня стартував у Швейцарії, залишаться основні тези, які були запропоновані українською стороною. Не виключено, що деякі країни цей документ не підпишуть. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДOM поділився дипломат, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський.
“Основні тези, які висловлювалися українською стороною щодо наповнення трьох пунктів, які обговорюються — ядерна безпека, продовольча безпека, гуманітарні проблеми, обмін полонених, повернення дітей, — у підсумковому комюніке саміту будуть збережені. Звичайно, буде багато інших пропозицій. Але ось з основними тезами, які були запропоновані українською стороною на самому початку, більшість учасників конференції погодилися”, — зазначив дипломат.
Він додав, що деякі з учасників саміту можуть не долучитися до комюніке та не поставити під ним свій підпис.
“Насправді це їхнє право. Але головне, що вони ознайомляться з комюніке. Переконаються в тому, які саме позиції висуває Україна. Донесуть це до керівництва своїх країн, до своїх громадян, до своїх ЗМІ. У комюніке чітко сформульовано, що саме хоче Україна й чому її позиція саме така”, — пояснив експерт.
Водночас він вважає, що Саміт миру виконає свою головну роль.
“Він винесе питання про агресію Росії та небезпеку агресивної війни як такої на всесвітнє обговорення. Зійде все лушпиння про те, що війна РФ проти України — це всього лише сварка двох слов’янських народів”, — резюмував Андрій Веселовський.
Читайте також: Саміт миру виправдовує очікування, які з ним пов’язують, — Яковенко