Наплив російської пропаганди ставатиме дедалі більшим із наближенням президентських виборів у США. Таку думку в проєкті “На грани” (“На межі”) телеканалу FREEДОМ озвучив засновник проєкту Ukraine Freedom Project, американський політтехнолог Стівен Мур.
“Так, найімовірніше, масштаби пропаганди наростатимуть. І зараз вона на досить високому рівні. Протягом двох років російська пропаганда, по суті, залишалася безкарною”, — зазначив Мур.
Він навів приклад із Такером Карлсоном, проросійські пости якого в соцмережі Х набирають мільйонні перегляди.
“Карлсон — дуже впливова фігура. Він відкрито каже: а чому ми не підтримуємо Росію, адже я за них? Він проникає в це консервативне середовище, і говорить речі, які не завжди відповідають реальності. І як підсумок — виборці в США вторять Карлсону, наприклад, що президент Зеленський “купує яхти на наші гроші”. Ми ж знаємо, що це не так, але це вселили американським виборцям”, — сказав Мур.
Оскільки Такера Карлсона цитують і російські пропагандисти, наголошуючи, мовляв, “американець правий”, можна спостерігати, як реальність підміняють фейковою реальністю.
“Дійсно, між кремлівськими пропагандистами та деякими консервативними діячами у США існує своєрідне відлуння. І це розчаровує, бо ми, прихильники України, відчуваємо себе обтяженими правдою. Я вважаю, що маю говорити те, що бачу, і вказувати джерела інформації. У той час як Такер Карлсон говорить речі, які не мають під собою жодного підґрунтя”, — акцентував Мур.
Політтехнолог наголосив, що люди вірять, адже стандарти для пропагандистів з боку Кремля набагато нижчі, ніж стандарти, яких дотримуються прихильники України.
“Коли вам не потрібно говорити правду, тоді й пропаганда, щоб переконати людей, стає набагато простішою”, — резюмував він.
Мур вважає, що пропаганда впливає на питання допомоги Україні з боку США. За його словами, є досить багато республіканців у Конгресі, які хотіли б ухвалити правильне рішення.
“Але російська пропаганда настільки ефективно працює в США, що їхні виборці телефонують їм і кажуть: “Чому ми голосуємо за вас? Чому ми підтримуємо надання допомоги Україні?”. Це та динаміка, яка зараз спостерігається в США з боку республіканців з приводу допомоги Україні”, — наголосив Мур.
Повна версія інтерв’ю: Як російська пропаганда впливає на питання України в США: інтерв’ю з американським політтехнологом Стівеном Муром
Нагадаємо, Сенат США не підтримав законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, а також нове фінансування для захисту кордонів. Не знайшлося достатньої кількості голосів на підтримку угоди щодо міграційної реформи, про яку демократи і республіканці домовлялися останні місяці. Тепер Сенат повторно перегляне законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, але без міграційної реформи.
Читайте також: Це схоже на спецоперацію Кремля, — євродепутат прокоментувала візит американського журналіста Карлсона до Путіна