Вони відбивають російські прориви, прикривають роботу штурмовиків, і щодня десятки разів рятуються від артобстрілів. Бойові позиції піхоти 30-ї окремої механізованої бригади на Бахмутському плацдармі розташовані лише за десятки метрів від російських солдатів. Про бойові будні української піхоти розповідає воєнний кореспондент телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.
Українська аеророзвідка зафіксувала ділянку, яка буквально усипана тілами російських загарбників. Це результат однієї зі спроб противника прорвати оборону українських захисників у Бахмутському районі Донецької області. Противник, відволікаючи увагу на одному фланзі, почав атакувати з іншого.
“Полізли, у прямому сенсі слова, по-пластунськи зліва від посадки. Ми по них відпрацювали. Це дуже хороша командна робота. Працювала аеророзвідка, з нами по рації був постійний зв’язок, вони нас орієнтували, де знаходиться противник. Це був прямий контакт — 3-4 метри до найближчого противника. Ми його зупинили, потім довелося вийти та трохи зачистити”, — розповідає військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького з позивним “Хижак”.
Кількість російських солдатів у момент цього штурму значно перевищувала кількість піхотинців, які обороняли свої позиції. Підсумок: втрати живої сили росіян і порятунок пораненого танкіста, який в’їхав прикривати роботу бійців на заміноване росіянами поле. Побратима врятував боєць із позивним “Герой”.
“Вони підірвалися на протитанковій міні, почали вилазити з танка. Я покинув укриття і став відпрацьовувати по противнику, щоб наші змогли підійти до нас, прикривав їх, але вони не могли самостійно рухатися. Надійшла команда — піти на допомогу і витягнути їх [з поля бою]. Я, довго не думаючи, пішов і зробив це”, — розповідає “Герой”.
Тіла загиблих російських солдатів досі лежать на місці загибелі, при цьому нові штурми окупанти не припиняють.
“Періодично вони відпрацьовують штурмами. Ми працюємо, вони також працюють по нас. Багато літає їхніх дронів, обчислюють техніку, б’ють по ній. У них багато цих ударних дронів”, — каже військовослужбовець 30-ої ОМБр із позивним “Кокос”.
Між бойовими позиціями українських і російських солдатів може бути не більше кількох десятків метрів. Військові можуть чути один одного. Часто пропозиції противнику здатися в полон, дають результат.
“Зазвичай за 50-100 метрів від нас знаходиться противник. Так, буває, ми з ним контактуємо, кричимо свої кричалки. Кричимо з метою деморалізувати, щоб у них не було бажання воювати, щоб вони здавалися в полон. І частенько це допомагає”, — ділиться військовослужбовець 30-ої ОМБр із позивним “Адвокат”.
Цілодобово, під російським вогнем, тримаючи оборону раніше зайнятих позицій, українські війська продовжують повертати окуповані території Бахмутського району. За даними Міністерства оборони України, ЗСУ вдало просуваються на південному фланзі околиць Бахмута.