Росія всіма силами намагається зірвати ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН про шляхи та принципи досягнення миру в Україні. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, інформує FREEДОМ.
Глава МЗС висловив упевненість, що незважаючи на всі потуги країни-агресора та її сателітів, які намагаються протидіяти, документ буде успішно ухвалено.
“Нас повністю задовольняє текст проєкту резолюції з нагоди трагічних роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яку Росія намагається зірвати всіма силами. Документ головним чином вимагатиме від Російської Федерації повного виведення її збройних сил з території України, припинення бойових дій, а також закріпить ключові положення формули миру президента Зеленського”, — наголосив міністр.
За словами Кулеби, це позбавить російський та інші авторитарні режими бажання нападати на чужі держави.
“Це випробування для багатьох країн. І йдеться не про те, щоб стати на бік України. Або ви стаєте на бік міжнародного права, представленого Статутом ООН, або ви стаєте на бік Росії, яка його порушує. Це дуже просто”, — сказав Кулеба.
Він наголосив, що коли партнери відправляють зброю в Україну, то допомагають захищати Статут ООН, який Росія порушила, ставши агресором.
“Росія порушила кордон, і її громадяни чинять звірства. Тому, коли ви посилаєте їм зброю, ви допомагаєте зруйнувати Статут ООН і все, за що виступає Організація Об’єднаних Націй. У цьому конфлікті немає двох рівних сторін. Є жертва міжнародного злочину агресії, і є країна, яка вчинила злочин агресії. І кожна держава під час ухвалення своїх рішень має керуватися цим принципом”, — заявив міністр.
Нагадаємо, 22 лютого розпочалася надзвичайна спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН з розгляду резолюції “Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всеосяжного, справедливого і міцного миру в Україні”. Дебати триватимуть два дні, до 23 лютого, і завершаться голосуванням за резолюцію, в якій наголошується на необхідності відновлення миру, що забезпечує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.