Українські танкісти освоюють німецькі Leopard у Польщі — репортаж із полігону (ВІДЕО)

Навчання в Польщі. Скріншот: uatv.ua

У Польщі підготовка українських танкістів йде повним ходом. Інструктори з Канади, Нідерландів і Польщі навчають українських військових за спеціальною програмою. Тренінги проходять практично без вихідних і тривають понад 12 годин на день, інформує FREEДОМ.

Навчання українських військових проходять на базі 10-ї танкової кавалерійської бригади в місті Свентошув. Саме тут розташований один із трьох європейських навчальних центрів Leopard, два інших розташовані в Німеччині та Швейцарії. Однак на полігонах цього невеликого містечка проводять одні з наймасштабніших навчань НАТО.

Тактика наступальних операцій, ведення бою, вогнева підтримка піхоти — відпрацьовані навички управління німецькими бойовими машинами на полігоні Свентошува демонстрували українські танкісти. Один із них, майор 4-ї танкової бригади ЗСУ Вадим Ходак, на навчання до Польщі прибув просто зі східної лінії фронту. Він воював на Луганському та Донецькому напрямках.

“Мої солдати мають бойовий досвід, вони не прийшли з вулиці, вони вже деякий час воюють на наших танках, і тому вивчати такий танк їм набагато легше”, — каже Вадим Ходак.

Президент Польщі Анджей Дуда і міністр оборони Польщі Маріуш Блащак проінспектували, як проходять навчання на полігоні. За спільним обідом українські танкісти розповіли про ситуацію на передовій і про жорстокі бої, які зараз тривають в Україні.

“Українські солдати — дуже досвідчені танкісти. Вони приїхали сюди прямо з фронту. Це солдати, які були на фронті кілька днів тому і воювали, а тепер вони тут. Ви тільки подивіться на їхні обличчя! Ви можете побачити, що це люди, які пережили жахливі речі”, — зазначив президент Польщі Анджей Дуда.

Перша група українських військових, це понад 100 осіб, розпочала навчання ще тиждень тому. Тренування тривають понад 12 годин на день.

Для українських екіпажів у Свентошуві польські інструктори розробили спеціальну програму: буквально за місяць танкісти мають освоїти всі премудрості управління німецьким Leopard.

Основи управління Leopard танкісти спочатку відпрацьовують у навчальному центрі на тренажерах-симуляторах. Одночасно навчання можуть проходити 14 екіпажів по 4 людини. Танкісти практикуються на трьох різних моделях: старішій версії Leopard 2А4, новій 2А5 і модернізованому польському Leopard.

“Наразі ми проводимо п’ять курсів у навчальному центрі Leopard. Один із курсів призначений для екіпажів танків, тобто для навідника і командира. Другий курс призначений для водіїв танка Leopard 2А4, 2А5 і 2PL. Також ми проводимо спеціальні курси для механіків з броні, шасі та додаткового обладнання, яке йде з танками Leopard”, — розповідає командир 10-ї бригади бронетанкової кавалерії Мацей Банашинський.

“Цих українських солдатів, порівняно з польськими, немає потреби й мотивувати, скоріше ми маємо сповільнювати їх, щоб вони тренувалися поступово”, — каже інструктор Війська Польського Кшиштоф Сєрадзкі.

Український майор Ходак зі своєю танковою бригадою на німецьких Leopard готовий хоч із польського полігону стартувати прямо на фронт. За його словами, таких маневрових і технічних танків дуже не вистачає українській армії.

“На цей час нам дуже не вистачає бронетехніки. Я сподіваюся, коли ми приїдемо з цією бронетехнікою на передову, вона врятує дуже багато життів наших солдатів і наблизить нас до перемоги”, — наголосив майор 4-ї танкової бригади ЗСУ Вадим Ходак.

Польща перша пообіцяла відправити Україні 14 Leopard, слідом за нею політичне рішення ухвалила Німеччина, розв’язавши в такий спосіб руки союзникам для постачання танків. За приблизними підрахунками, Україна має отримати від 150 до 300 танків у першій хвилі поставок. Це американські Abrams, британські Challenger і французькі Leclerc. Питання тільки в тому, коли ця танкова армада опиниться в авангарді наступу української армії.

Читайте також: Інструктори шоковані запалом і мотивацією українських воїнів — як добровольці ЗСУ навчаються в Іспанії (ВІДЕО)

Прямий ефір