У Харківській області інструктори Trident Defense Initiative (TDI) проводять навчання українських військових. Тренери — команда колишніх спецпризначенців НАТО. Вони діляться своїми навичками та вміннями з військовослужбовцями з різних підрозділів Сил оборони України, інформує FREEДОМ.
Тренування з тактики та меддопомоги зараз на полігоні відпрацьовують прикордонники та військовослужбовці Національної гвардії України. 27-річний прикордонник із позивним “Рамзес” розповів, що до 24 лютого минулого року жодного стосунку до армії не мав. Він серйозно займався спортом. Нині ж разом із побратимами відпрацьовує маневри.
“Це дуже добре впливає на підрозділ, такі заняття дуже важливі для нас, усе потроху виходить. Країна-агресор майже все своє життя воює, а нам треба захищати свою землю!” — вважає військовослужбовець Державної прикордонної служби України з позивним “Рамзес”.
Інструктори, які тренують українських військовослужбовців, були зібрані з усіх куточків світу колишнім рядовим 2-го батальйону Королівського полку Великої Британії Деніелом Рідлі. З 2018 року він живе в Україні, служив тут у морській піхоті, брав участь в антитерористичній операції. Повномасштабне вторгнення Росії застало його в Бучі Київської області. Завершивши контракт зі своїм підрозділом, Рідлі створив волонтерську організацію Trident Defense Initiative — “Оборонна ініціатива Тризуб”, у рамках якої почав навчати українських військових.
“Оборонна ініціатива Тризуб” — це волонтерська ініціатива. Наші інструктори — це колишні військові країн НАТО або західних країн, тобто вони зараз волонтери, вони більше не служать і перебувають тут в інтересах України. Цей волонтерський проєкт не спонсорується НАТО, вони тут зі своєї волі та власної мотивації”, — пояснює засновник TDI Деніел Рідлі.
Тренувальний табір “Тризуба” влітку минулого року вирішили розгорнути в Харківській області. За словами Деніела, місце обрали не випадково.
“Тут невелика відстань до лінії фронту, зручніше військовим приїжджати. Мати тренувальну базу у Львові чи Києві було б для нас не так практично, бо тут фронт ближче”, — зазначив він.
Окрім тактики та медицини один з обов’язкових курсів під час навчань — процедура захоплення військовополонених. Точне дотримання Женевської конвенції, а також правила комунікації з полоненими та організація власної безпеки — ці навички іноземці відпрацьовують з українцями до автоматизму.
“Усе завжди починається з правильної комунікації, необхідно говорити голосно, чітко віддавати команди, що потрібно зробити полоненому, пам’ятати про власну безпеку, переконатися, що людина справді хоче здатися в полон. Ми опрацьовуємо різні сценарії, ми знаємо, що росіяни іноді імітують процес здачі в полон”, — каже інструктор TDI Роді.
Боєць Нацгвардії з позивним “Орел” — доброволець. Участь у бойових діях бере з 2014 року, пройшов усю Донецьку область. З 24 лютого минулого року знову став у стрій і зараз готується вирушити на лінію фронту. Він вважає, що навички спілкування з військовополоненими дуже важливі. Головне — це стримати емоції та пам’ятати, що перед тобою насамперед людина, а потім уже противник.
“Ми толерантні, вони в полон нас не беруть, і я на своєму досвіді це бачив. Було таке, що ми по 16 штук, по 20 брали в полон. Хочеться звичайно… Але вони теж люди, хоча й прийшли на нашу землю, а я ні шматочка не віддам цієї землі, ні шматочка!” — зізнається “Орел”.
Усі інструктори “Тризуба” раніше воювали в “гарячих точках” — від Ірану до Афганістану та Сирії. Кажуть, українські військовослужбовці вражають своєю мотивацією та бажанням навчитися нового.
“Бійці вступають із різним рівнем підготовки, у всіх різний бекграунд: у декого краща підготовка в тактиці, у декого — в медицині, бо всі займалися чимось іншим до того, як потрапити в армію. Ми допомагаємо їм скласти ці знання разом, і робимо з них універсальних солдатів”, — зазначив інструктор TDI Девон.
Працюючи за прямим запитом командирів, інструктори менш ніж за рік навчили та підготували понад 6 тис. українських військових. Уже за тиждень у “Тризубі” — новий набір, понад сто бойових медиків із різних підрозділів проведуть два тижні в тренувальному таборі.
Читайте також: 6 днів на тиждень по 10 годин — новобранці ЗСУ проходять навчання в Іспанії (ВІДЕО)