Це випуск #11 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- яка ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”;
- відновлення на звільненій Херсонщині.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 342-й день війни (31.01.2023).
Визволення України
Російські війська продовжують наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На Куп’янському, Лиманському, Запорізькому та Херсонському — ведуть оборону.
Загальна карта війни:
Луганська область
Глава Луганської обласної військової адміністрацій Сергій Гайдай про деокупацію Луганщини:
- на Сватівському та Кремінському напрямках ЗСУ мають успіх;
- до певних лісових ділянок поблизу Кремінної важко підібратися нашій техніці для розмінування;
- у Білогорівці українські військові тримають оборону.
Донецька область
Заради збереження життів особового складу Сили оборони України залишили зруйноване окупантами місто Соледар. Після захоплення Соледара у росіян нова мета — Вугледар. Саме тут зараз зосереджені найжорсткіші бої.
Місто Авдіївка також постійно перебуває під вогнем російських військ — фіксується до 40 обстрілів на день, по лінії оборони навколо міста — понад 300 обстрілів.
Триває оборона Бахмута, який окупанти активно і без успіху штурмують з вересня.
Графіка Ukraine War Map
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових Донеччини та Луганщини за тиждень:
- Чотири потужні вибухи прогриміли в Костянтинівці — росіяни завдали ракетного удару по житлових масивах (ВІДЕО)
- Росіяни штурмують Вугледар, ЗСУ відбивають атаки — про ситуацію розповів український захисник (ВІДЕО)
- Бої за Бахмут — що відбувається в місті та сусідньому Часовому Яру (ВІДЕО)
- “Росіяни збираються по 30-50 осіб і з криками біжать на наші позиції”: про атаки під Бахмутом розповіли бійці ЗСУ
- Життя та побут воїнів ЗСУ в окопах біля Красногорівки Донецької області — подробиці (ВІДЕО)
- Британські гаубиці L119 допомагають звільняти від російських окупантів Луганську область — репортаж (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 30.01.2023 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 126 650 осіб ліквідовано (+5 170 за тиждень);
- танки — 3 201 (+38);
- бойові броньовані машини — 6 369 (+93);
- артилерійські системи — 2 196 (+50);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 453 (+6);
- засоби ППО — 221 (+1);
- літаки — 293 (+6);
- гелікоптери — 284 (+7);
- БпЛА — 1 947 (+53);
- крилаті ракети — 796 (+47);
- кораблі, катери — 18 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 5 041 (+105);
- спеціальна техніка — 199 (+6).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- Cитуація на фронті, передусім на Донеччині та на південних напрямках. Ситуація дуже жорстка. Бахмутський, Вугледарський та інші напрямки в Донецькій області — це постійні російські штурми, постійні намагання прорвати нашу оборону. Ворог не рахує людей і попри численні свої втрати зберігає високу інтенсивність атак. У деяких своїх війнах Росія втрачала загалом менше, ніж кладе там, зокрема під Бахмутом. Робимо все, щоб наш тиск все ж переважив штурмові можливості окупантів.
- 26 січня ми витримали черговий масований ракетний удар терористів. Завдяки наданим Україні системам ППО й завдяки професійності наших воїнів вдалося збити більшість російських ракет і “Шахедів”… Але, на жаль, лише засобами ППО складно забезпечити 100% захисту. Тим паче коли терористи застосовують балістичні ракети. Сьогодні були влучання ракет. На жаль, є поранені, є загиблі.
- 28 січня російська армія здійснила ракетний обстріл нашого міста Костянтинівка на Донеччині. Ворог застосував ракети С-300. По житловому сектору. Російські ракети влучили в чотири житлові будинки. 17 постраждалих: 14 – поранені, троє людей загинули.
- Цю російську агресію можна й треба зупиняти тільки адекватною зброєю. Ніщо інше держава-терорист не зрозуміє… Тільки зброя знешкоджує терористів.
- Росія сподівається затягнути війну, виснажувати наші сили. Отже, ми маємо зробити час нашою зброєю. Маємо пришвидшувати події. Пришвидшувати постачання й відкриття нових потрібних збройних опцій для України. Цього тижня ми маємо вагомі оборонні результати у відносинах зі Сполученими Штатами, Німеччиною, Польщею, Канадою, Бельгією, Норвегією, Італією та іншими країнами.
- 25 січня є рішення щодо відкриття постачання танків для нашої оборони. Сучасних танків. Я почав цей день із розмови з канцлером ФРН Шольцем — передусім про “Леопарди” для України… Є дуже потужний крок Сполучених Штатів — Україна отримає “Абрамси”… Вже 12 країн є в нашій танковій коаліції… Ключове тепер — швидкість та обсяг. Швидкість тренування наших військових, швидкість постачання танків до України. Обсяг танкової підтримки.
- Україні потрібні далекобійні ракети, зокрема, щоб прибрати можливість окупанта ставити десь далеко від лінії фронту свої ракетні установки й знищувати ними українські міста. Ми зробимо все, щоб партнери відкрили це життєво необхідне постачання — постачання, зокрема, ATACMS та іншої подібної зброї.
- Намагання Міжнародного олімпійського комітету (МОК) повернути російських спортсменів на змагання та Олімпійські ігри — це намагання сказати всьому світу, ніби терор може бути чимось прийнятним… Готуючись до паризької Олімпіади-2024, ми маємо бути впевнені в тому, що Росія не зможе використовувати її чи будь-яку іншу міжнародну спортивну подію для пропаганди агресії чи свого державного шовінізму… Олімпійський рух і держави-терористи точно не мають перетинатися… Росія повинна зупинити агресію й терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху…. І, до речі, запрошую [главу МОК] пана Баха до Бахмута. Щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує.
- 25 січня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) оголосив своє рішення про прийнятність справи щодо захоплення Росією територій сходу України у 2014 році та щодо масштабного порушення окупантами прав людини. Це поки проміжне юридичне рішення. Але завдяки цьому рішенню ми стали ближчими до того дня, коли Росія буде притягнута до відповідальності за агресію, і так само масштабно з юридичного погляду, як масштабно Росія вклалася у це зло.
- 25 січня ЮНЕСКО внесла історичний центр Одеси до списку Всесвітньої спадщини. Причому до списку Всесвітньої спадщини під загрозою. Під загрозою через розв’язану Росією війну. Цей міжнародний крок допоможе нам захищати нашу Одесу. Україна й світ дають захист.
- Є принципове рішення РНБО щодо виїзду чиновників за кордон. Це стосується всіх посадових осіб центральної влади, різних інших рівнів місцевої влади. Це стосується правоохоронців, народних обранців, прокурорів та всіх тих, хто має працювати на державу й у державі. За кордон їздити на відпочинок чи з якоюсь іншою недержавною метою посадовцям більше не вдасться. Підставою може бути лише реальне службове відрядження. Інших виїздів за кордон посадовців чи депутатів у воєнний час не буде.
- 24 січня я підписав указ про присвоєння Вільнюсу почесної відзнаки “Місто-рятівник” за все, що було зроблено і містом, і Литвою загалом для допомоги нам у боротьбі проти російського терору.
Постачання танків
Німеччина розблокувала свою заборону на постачання Україні танків Leopard 2 (“Леопард-2”) — як від самої Німеччини, так і від інших країн.
Представники вже 12 західних країн заявили про намір передати свої танки, вже йдеться про понад 330 танків:
- 105 танків Leopard 2 від Німеччини, Польщі, Канади, Португалії, Швеції, Норвегії, Португалії, Іспанії, Фінляндії, Данії;
- танки Stridsvagn 122 (це модернізований танк “Леопард”) від Швеції, кількість поки не розголошується;
- 31 танк Abrams (“Абрамс”) від США;
- 14 танків Challenger 2 (“Челенджер-2”) від Великої Британії (детальніше про них — у вип. #9);
- 120 модернізованих танків Т-72 від Чехії та Нідерландів;
- 60 модернізованих радянських танків, із яких 30 — це PT-91 Twardy (модернізована версія танка Т-72) — від Польщі.
Крім того, Франція розглядає можливість передачі Україні танків Leclerc, але поки що остаточного рішення з цього питання немає.
Нагадаємо, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний раніше заявляв, що українській армії потрібно 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць для виходу на рубежі 23 лютого 2022 року.
“Укрпошта” надає посилки без документів
Відтепер у всіх відділеннях “Укрпошти” можна отримати відправлення без документів, лише за допомогою SMS. Це значно спростить і пришвидшить процедуру.
Нововведення діятиме за умови, якщо:
- вказано номер телефону отримувача;
- оголошена цінність до 15 000 гривень, післяплата до 5 000 гривень для внутрішніх відправлень;
- оголошена цінність до 20 000 гривень для міжнародних відправлень;
- відсутні позначки “Вручити особисто” та/або “Судова повістка”.
Безкоштовні сервіси психологічної допомоги
Мінреінтеграції розповіло про платформи, що надають безкоштовну психологічну допомогу під час війни.
- Цілодобова психологічна підтримка “Запорука” — усі сеанси за замовчуванням анонімні та проходять у відеоформаті в найбільш зручних для користувача месенджерах — Viber, WhatsApp чи Telegram. Щоб отримати допомогу, зателефонуйте за номером безкоштовної гарячої лінії 0 800 4000 23;
- “Хаб стійкості” — на сайті проєкту можна знайти поради з психологічної самодопомоги, а також записатися на консультацію до конкретного психолога чи психотерапевта;
- Центр психологічного консультування Open Doors — фахівці проєкту працюють із військовослужбовцями, їхніми сім’ями та іншими людьми, які зазнали психологічних травм через війну. Записатися на консультацію можна за посиланням.
- Центр психологічної підтримки “ОбійМи” — ініціатива психологів-волонтерів, які допомагають людям, котрі зазнали стресу внаслідок воєнних дій та переселення. Аби отримати допомогу, необхідно заповнити коротку форму за посиланням;
- Група психологічної підтримки “Разом” — щоп’ятниці о 10:00 та 20:00 фахівці влаштовують безкоштовну групову терапію для українців. Зустріч організовують онлайн через застосунок Zoom. Приєднатися до конференції можна за цим посиланням перед початком зустрічі.
Виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності
Після евакуації з небезпечних воєнних регіонів і оформлення довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) можна зокрема отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Це здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України (ПФУ). Тобто якщо відповідні страхові виплати не здійснює роботодавець, то ВПО можуть їх отримати від Пенсійного фонду.
Зокрема переселенці мають право на такі виплати:
- допомога по тимчасовій втраті працездатності (“лікарняні“);
- допомога по вагітності та пологах (“декретні“);
- допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).
Вказані виплати Пенсійний фонд України призначає і виплачує безпосередньо застрахованим особам, без формування заяви-розрахунку.
Необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру ПФУ й надати такі документи:
- оригінал і копію довідки про взяття на облік ВПО;
- оригінал і копію паспорта громадянина України;
- оригінал і копію довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера;
- листок непрацездатності (у разі наявності його в паперовій формі).
Решту необхідної інформації фахівці Фонду самостійно отримають із реєстрів.
Зазначені виплати можуть отримати й особи, які не належать до ВПО, але їхні роботодавці перебувають на тимчасово окупованій території. У разі, якщо роботодавці не мають можливості нарахувати виплати за страховими випадками, їх виплачує ПФУ безпосередньо на рахунки працівників.
Контакти щодо безкоштовної евакуації див. у вип. #6; про оформлення довідки ВПО та грошової допомоги — у вип. #1, про грошову держдопомогу евакуйованим, отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації — у вип. #9, про корисні сервіси для переселенців — у вип. #7.
Повернення депортованих українців
Одна з проблем, з якою стикаються примусово депортовані до РФ українці, полягає у відсутності в них документів, з якими вони можуть повернутися на батьківщину — паспорта або посвідки на постійне або тимчасове проживання в Україні (якщо це особа без громадянства).
Український уряд запровадив експериментальний проєкт з оформлення посвідчення на повернення до України депортованих людей.
Посвідчення на повернення до України може бути оформлене на ім’я:
- громадянина України, який раніше вже мав паспорт громадянина України;
- особи без громадянства, яка оформлювала відповідні документи в Україні.
Термін дії посвідчення — до трьох місяців. Посвідчення оформлюється безоплатно.
Хто може звертатися для оформлення посвідчення:
- один з батьків або інший законний представник особи у віці до 18 років;
- родичі (члени сім’ї), які перебувають в Україні;
- сама депортована особа.
Куди звертатися:
- родичі, які перебувають у Україні, можуть звертатися до будь-якого територіального органу Державної міграційної служби України. Посвідчення оформлюється протягом п’яти робочих днів з дати звернення до ДМС;
- депортована особа, яка перебуває на території країни-агресора, може звернутися до Мінреінтеграції через електронну пошту [email protected]. Заява і додані документи направляються до ДМС протягом трьох робочих днів із дати отримання.
Перелік документів, що треба додати до заяви, представлений у повній Інструкцій щодо оформлення посвідчення на повернення до України депортованих людей — завантажити її можна з сайту Мінреінтеграції за посиланням (формат PDF).
Оформлене посвідчення на повернення в Україну передається депортованій особі:
- законним представником чи членом сім’ї (якщо звернення подавали вони);
- довіреною особою заявника (у разі її визначення);
- Мінреінтеграції через міжнародні організації, громадські об’єднання, міжнародні організації (у разі відсутності довіреної особи).
Контакти для отримання додаткової інформації:
- “гаряча лінія” апарату ДМС — (095) 496-28-30, (050) 138-29-11, (096) 915-00-28, (096) 053-24-42 (WhatsApp);
- відділ у справах депортованих Мінреінтеграції — (050) 562-03-13 (WhatsApp/Viber/Telegram)
Опікунство над дитиною під час війни
Процедура всиновлення або встановлення опіки загалом є складною та довготривалою. На період воєнного стану в Україні її спростили для тих дітей, які залишилися без батьківського піклування внаслідок того, що місцезнаходження батьків чи законних представників наразі невідоме. Така форма опіки має назву “тимчасове влаштування”, а перелік необхідних документів при її оформленні зменшений.
Скористатися правом тимчасово прихистити дитину, яка опинилася без батьків у воєнний час, мають право особи, які перебувають у сімейних, родинних відносинах (зокрема хрещені батьки). Для цього їм потрібно звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання чи перебування дитини й надати такі документи:
- заяву;
- копію паспорта;
- документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки з дитиною;
- довідку від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку;
- довідку про наявність чи відсутність судимості опікуна (її можна отримати онлайн через портал “Дія”).
Термін розгляду документів — 1 місяць.
Після позитивного рішення служба у справах дітей видає наказ про тимчасове влаштування дитини. Він і є підставою для її тимчасового перебування в сім’ї родичів. Також наказ дає право представляти інтереси дитини перед третіми особами.
Якщо людина не виходить на зв’язок
Якщо зв’язок із цивільною людиною втрачено, звертайтеся до:
- Національного інформаційного бюро — на “гарячу лінію” за номером16-48 або ж (044) 287-81-65;
- або уповноваженого зі зниклих безвісти —на “гарячу лінію” за номером 0 800 339 247, месенджери WhatsApp/Viber/Telegram за номером (095) 896-04-21 чи особисто до уповноваженого за телефоном (099) 792-01-26.
Фахівцям колцентру необхідно надати такі дані:
- прізвище, ім’я, по батькові й дату народження – власні та зниклого;
- контакти зниклої особи й останнє місце її фактичного перебування;
- особливі прикмети людини;
- дату, коли вона востаннє виходила на зв’язок, і в який спосіб це робила;
- інформацію про контактних осіб, які востаннє спілкувалися чи бачилися зі зниклим.
Детальний алгоритмом дій, якщо людина зникла безвісти під час війни, — див. у вип. #5.
Пошук зниклих безвісти — сервіси
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими оприлюднив Дорожню карту щодо дії родини у випадках, якщо член родини, зарахований до лав ЗСУ (зокрема ТрО), пропав безвісти, потрапив у полон чи загинув. Ознайомитися з інструкцію можна за посиланням.
Також у Дорожній карті наводяться важливі посилання щодо пошуку людей під час війни.
Telegram-канали:
- Всеукраїнські чати з пошуку зниклих — https://t.me/poshuk_znyklyh, https://t.me/poshukukraina2022
- Офіційний розшук по даних Національного інформаційного бюро — https://t.me/nib_uncp_bot
- Ці два чатботи допоможуть вам скласти заявку на пошук членів сім’ї та знайомих, з якими ви втратили зв’язок через бойові дії — https://t.me/Family_Search_bot, https://t.me/findme_kyivobl_bot
- Бот Ювенальної поліції України для пошуку зниклих дітей https://t.me/poshukditei_bot
- Чат Маріуполя, списки хто вижив (знаходяться в бомбосховищах) та евакуйовані https://t.me/+p5Kc-Lji6VAyMDE6
- Допомога у пошуку людей у Харкові — https://t.me/Nadiia_Kharkiv_bot
- Чат з пошуку рідних в Гостомелі — https://t.me/hostomel_findme
Українські сервіси з пошуку зниклих або загиблих:
- Facebook-група з пошуку людей під час війни — https://www.facebook.com/groups/501372487206777
- Український сайт з пошуку зниклих або загиблих — https://missing.com.ua
- Українська пошуково-рятувальна волонтерська асоціація — https://sarva.org.ua
Детальний алгоритм дій, якщо людина зникла безвісти під час війни, — див. у вип. #5.
Як передати право керування авто онлайн
В Україні автовласник може поділитися цифровою версією техпаспорта з родичем або іншою людиною через застосунок “Дія”.
Як це зробити:
- У застосунку “Дія” треба перейти в розділ “Послуги” й обрати пункт “Шеринг авто”.
- Потім — пункт “Поділитися авто”.
- Далі обрати автомобіль, який буде переданий, і вказати строк, протягом якого техпаспорт буде доступний у застосунку “Дія” іншої людини (після закінчення терміну заявка подається повторно).
- Вказати особисті дані: місце проживання, e-mail, телефон або перевірити, чи коректно підтягнулись дані через BankID.
- За допомогою QR-коду або посилання надіслати запит людині, якій ви шерите техпаспорт. Потенційний користувач має підтвердити запит, а у відповідь – надати свої дані та підписати заяву за допомогою “Дія.Підпису”.
- Після сповіщення, що потенційний користувач виконав усі дії, власник авто також має підписати заяву за допомогою “Дія.Підпису”. Вона автоматично надходить на перевірку до сервісного центру МВС.
- Протягом короткого проміжку часу техпаспорт з’явиться у застосунку “Дія” належного користувача.
Відновлення України
Триває відновлення інфраструктури на звільненій Херсонщині.
Зв’язок. Відновлено роботу ще двох базових станцій мобільного зв’язку. Вони запрацювали у селах Томина Балка та Кізомис Херсонського району. Загалом в області оператори мобільного зв’язку відновили роботу 224 базових і трьох пересувних станцій.
Енергетика. Наразі до електропостачання підключено вже 87 населених пунктів.
Газопостачання. Подача блакитного палива відновлена у 55 населених пунктах із 87, які мають централізоване газопостачання.
Соціальна сфера. “Укрпошта” відновила роботу відділення у Бериславі. Загалом в області працюють 22 стаціонарних і дев’ять пересувних відділень національного оператора поштового зв’язку.
Транспортна інфраструктура. Через річку Інгулець відновили міст у Давидовому Броді. Цим мостом може рухатися не лише легковий, але й вантажний транспорт. Проїзд забезпечено у дві сторони одночасно у напрямку Кочубеївка — Давидів Брід.
Реєстрація ВПО. Тепер в Херсоні можна оформити довідку внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Реєстрація таких громадян відбувається в управліннях соціального захисту Корабельного, Дніпровського та Суворовського районів. Прийом здійснюється з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 13:30.
Для реєстрації необхідно взяти з собою паспорт та ідентифікаційний код. А для оформлення соціальної допомоги — довідку про розрахунковий рахунок у банку.
Більш детальну інформацію можна дізнатися за телефонами:
- Корабельний район: (050) 533-72-91, (050) 875-11-41;
- Дніпровський район: (099) 253-54-91;
- Суворовський район: (066) 447-92-36.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з деокупованих територій за тиждень:
- “Вони сюди не потраплять більше, їх гнатимуть і гнатимуть”: реальність деокупованого Лимана показали місцеві жителі (ВІДЕО)
- Вулиці нагадують декорації до фільму-катастрофи — українці відновлюють деокуповане село Херсонської області (ВІДЕО)
- Руйнування, уламки від російських ракет на вулицях — кадри з деокупованого Лиману (ВІДЕО)
- “Сюрпризи” від окупантів на українській землі — як сапери розміновують звільнені території (ВІДЕО)
- Загадили, розграбували та зруйнували всі класи — як російські окупанти знищують школи в Україні (ВІДЕО)
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!