Більшість підприємців Росії мізкують, як врятувати свій бізнес від руйнівної політики президента Володимира Путіна. На арену виходить новий лідер бізнес-сектору. Російська похоронна індустрія б’є всі рекорди на тлі війни. Водночас ритуальники оперативно реагують на нові віяння, повідомляє FREEДОМ.
У листопаді минулого року в Москві провели захід “Некрополь 2022” — форум-виставку ритуальних послуг. Гості спостерігали за конкурсом на найкращу похоронну бригаду, фотографувалися з хлопцем у труні, а також стали глядачами шоу-показу траурної моди. Охочі пройшли курси підвищення кваліфікації. За повідомленнями ЗМІ, такі події в Росії сьогодні особливо актуальні.
“Російський бізнес похоронних послуг переживає небачений підйом завдяки підтримці держави. Спочатку допомогла урядова політика щодо боротьби з коронавірусом, а від 2022 року допомагає вже російська зовнішня політика. До того ж останніми днями все активніше: скажімо, кількість могил на кладовищі ПВК “Вагнер” у Краснодарському краї зросла в сім разів за два місяці”, — ідеться в повідомленні видання The Insider.
У грудні місця для поховання “вагнерівців” закінчилися. За словами місцевих, усього за три дні на новій ділянці в місті Бакинське з’явилося близько 50 нових могил.
На курсах із підготовки тіл померлих немає відбою від охочих, розповідають представники галузі. Кількість заявок зросла в 6-7 разів. Найбільш заповзятливі одразу зорієнтувалися, що на нинішній політиці російського керівництва можна непогано заробити. Разом із цим що довше триває війна, то складніше працювати так званим похоронним мейкаперам.
“Спочатку були переважно кульові поранення, часто снайперські. Потім пішли великокаліберні. Після стало багато мінометних і уламкових поранень. А потім з’явилися наслідки ракетних ударів. HIMARS — це велика кількість дрібних уламків, що прошибають усе на своєму шляху — як друшляк, приблизно”, — розповів працівник служби ритуальних послуг в інтерв’ю виданню The Insider.
Досвідчені ритуальники намагаються дотримуватися модних тенденцій і навіть створювати нові. Так, родичам загиблих в Україні окупантів пропонують нанести на труну або траурну плиту символіку путінської війни — латинські Z або V. Крім того, в останню путь вояка можна відправити в оригінальному саркофазі, розфарбованому в камуфляж. Називається така модель “Захисник”. У рекламних оголошеннях зазначено “Доступно до передзамовлення”.
У зв’язку з усе новими жестами доброї волі в Росії швидко закінчуються необхідні гектари, а кількість крематоріїв зростає в геометричній прогресії, зазначають розслідувачі The Insider. Представники індустрії відчувають проблеми у зв’язку із санкціями та обмеженням співпраці. Багато хто вже переключився на китайські печі.
Водночас справжній бум попиту переживають виробники вінків і хрестів. А ось гранітні пам’ятники поки що не в дефіциті, адже ставлять їх лише за рік після смерті.
Читайте також: З кожним днем у Росії працює дедалі менше чоловіків — через мобілізацію почався занепад малого бізнесу (ВІДЕО)