Із перших днів повномасштабної війни українцям активно допомагають жителі Казахстану. Збирають харчові продукти, медикаменти, засоби особистої гігієни, одяг. З Казахстану до України вже відправили понад 450 тонн гуманітарної допомоги, повідомляє FREEДОМ.
“Від перших днів війни, коли сотні, тисячі казахстанців почали нести ініціативно, без закликів, гуманітарну допомогу до посольства України. І це були справді тисячі людей, сотні щодня”, — каже волонтерка з Казахстану Тетяна Мельник.
За її словами, волонтери працюють безпосередньо зі штабами в Україні, від яких вони отримують запити. Найчастіше допомагають лікарням і дитячим будинкам. Коли надходить заявка, волонтери в Казахстані оголошують збір. Нещодавно шукали кошти на самокати в реабілітаційний центр. Ще один напрям — підтримка українців, які евакуювалися з тимчасово окупованих територій України до Казахстану. Як розповіла Мельник, це жінки та діти, їм намагаються допомогти максимально — і продуктовими наборами, і влаштуванням на роботу.
Під опікою волонтерів опинилися і кримські татари, які виїжджали з тимчасово окупованого півострова після оголошення Росією часткової мобілізації. Саме представникам цього народу окупаційна влада насамперед роздавала повістки. Деякі люди приїжджають з одним рюкзаком.
Небайдужі казахстанці проводять благодійні заходи, зібрані кошти від яких теж ідуть на потреби українців. Це майстер-класи, фестивалі. Олег Корягін — один із тих, хто організував в Астані хенд-мейд маркет. Усе літо в нього з командою працювала юрта або ярмарок у центрі міста. Своїми руками роблять значки, кулони, браслети. А казахські художники надають дозвіл на друк своїх робіт, хтось надає картини.
“В Україні в нас є знайомі волонтери, яким ми довіряємо, з якими ми вже давно працюємо, закрили безліч кейсів із гуманітарної допомоги”, — сказав Олег.
Серед них — закупівля корму для бездомних тварин. Також волонтери забезпечили деяку кількість українців, будинки яких постраждали внаслідок обстрілів, електричними плитами, що працюють від генераторів. Завдяки чому люди можуть приготувати їжу не на багатті, а на плиті.
“В Ірпені ми допомогли хірургу, він залишився в місті, коли почалися військові дії, допомагав місцевим, допомагав людям, які до нього зверталися, абсолютно безоплатно. Ми купили медикаменти, все, що було потрібно, купили налобний ліхтар якісний із зарядником, щоб можна було в будь-який час цю допомогу надавати”, — розповів Олег.
Зараз Олег із командою продає свої вироби через Instagram. Купити їх і допомогти українцям можна з будь-якої країни світу. Казахстанці реалізують ще низку творчих проєктів — плетуть “янголів свободи” — невеликі обереги. Зібрані з продажу кошти передають для відновлення українських шкіл. Ця акція стала глобальною — “янголів свободи” плетуть у багатьох країнах, у такий спосіб демонструючи підтримку та солідарність з Україною.
Читайте також: “Кривавий січень”: що змінилося в Казахстані через рік після антиурядових протестів (ВІДЕО)