Головна увага — питанням безпеки: підсумки візиту Зеленського до Львова (ВІДЕО)

Нарада у Львові. Фото: president.gov.ua

У межах візиту до Львова президент України Володимир Зеленський провів нараду, на якій обговорювали безпекову ситуацію в північно-західних областях на тлі можливої нової ескалації з боку Білорусі, інформує FREEДОМ.

“Обговорили охорону державного кордону, оперативну обстановку на кордоні з Республікою Білорусь і контрдиверсійні заходи на цих територіях. Ми розуміємо, що окрім потужних заяв, нічого потужного ми там не бачимо, однак ми повинні бути готові як на кордоні, так і в областях”, — заявив глава Української держави.

Також у Львові відбулися перемовини в межах Люблінського трикутника. Попередня зустріч президентів України, Польщі та Литви відбувалася ще в лютому 2022 року — напередодні повномасштабного вторгнення Росії до України. 11 січня 2023 року лідери трьох країн знову зібралися, аби обговорити подальші кроки в боротьбі з російською агресією, а також можливість нової ескалації з боку Росії.

Володимир Зеленський, Гітанас Науседа та Анджей Дуда на зустрічі у Львові. Фото: president.gov.ua

“Головну увагу сьогодні на переговорах ми приділили питанням безпеки. Я поінформував наших друзів про ситуацію на передовій, про підготовку Росії до нової ескалації на фронті. Ми знаємо, до чого готуватися. Ми знаємо, до чого готується держава-терорист і будемо відповідати”, — сказав Зеленський.

Під час зустрічі лідер України також наголосив: зараз для оборони дуже потрібні танки. У відповідь на це президент Польщі заявив, що готовий надати в межах міжнародної коаліції роту танків Leopard (“Леопард”).

“Рота танків “Леопард” буде надана в межах коаліції — ви знаєте, що необхідно отримати певні офіційні домовленості, офіційні згоди. Спочатку нам потрібно побудувати міжнародну коаліцію, і ми ухвалили рішення про її формування. Перша рота танків, я сподіваюся, буде надана Україні дуже скоро. І сподіваюся, що інші країни також візьмуть у цьому участь”, — заявив Дуда.

Своєю чергою, президент Литви запевнив, що його країна і далі допомагатиме Україні. Крім того, Гітанас Науседа оголосив, що планує передати Україні нові системи ППО і зенітні системи для боротьби з російськими атаками на енергетичні об’єкти.

“У Литві в нас можуть бути суперечки щодо політичних, економічних аспектів, але жодного разу не було жодних розбіжностей щодо підтримки та допомоги Україні — всі політичні партії повністю погоджуються, що допомога має бути максимальною і перемога має бути максимально швидкою”, — акцентував Науседа.

Під час зустрічі Анджей Дуда і Гітанас Науседа наголосили, що рішуче підтримують вступ України до Євросоюзу і НАТО.

“Я впевнений, що дуже скоро ми будемо обговорювати це питання на рівні Європейської Ради, адже засідання Європейської Ради відбудеться дуже скоро, 9-10 лютого, і наша країна робить усе можливе для того, щоб включити питання України до порядку денного цього засідання”, — наголосив президент Литви.

Глава Польщі також поділяє цю думку.

“Володимир Зеленський наголосив, що 7 умов, які були висунуті Україні з боку Європейської комісії, було реалізовано, і це справді дуже важливий аргумент у розмовах у Європейській Раді та на інших європейських форумах. Я впевнений, що Україна повністю відповідає всім умовам, щоб приєднатися до європейської спільноти”, — резюмував Дуда.

Також лідери Польщі та Литви підтримали мирний план, який запропонував президент Володимир Зеленський, і підтвердили необхідність створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії Російської Федерації проти України.

Читайте також: Нові постачання зброї та фіндопомога Україні — підсумки саміту Люблінського трикутника у Львові (ВІДЕО)

Прямий ефір