У Кремлі вигадали та активно розганяють новий пропагандистський наратив. Запевняють, що Росія не стягує війська до українських кордонів, а Київ готує провокації на Донбасі.
Про це інформує UA.
Крім того, у лютому Рада Державної Думи Росії розгляне звернення до Путіна про визнання окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).
Понад 127 тис. військових РФ перебувають на кордоні з Україною. Таку інформацію кілька днів тому озвучив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов. Водночас раніше експерти підраховували: для повномасштабної агресії Росії проти України необхідно близько 1 млн військових. І російські ЗМІ регулярно публікують інформацію про пересування своїх військ на підставі чергових навчань.
“Це робиться для того, щоб якнайбільше наповнити інформпростір про силу і потужність росармії та залякати Україну, вселивши меседж: “Перестаньте чинити опір, ми переможемо“. Що розраховано на паніку в Україні”, – пояснив керівник Центру стратегічної комунікації та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики Ігор Соловей.
У Кремлі люблять лякати не лише своєю військовою міццю. Тепер офіційна Москва вигадала нову “страшилку”, звинувативши саме Київ у підготовці провокацій на Донеччині. Мовляв, для цього українські військові, замаскувавшись під незаконні збройні формування, готують кілька диверсій на тимчасово непідконтрольних Києву територіях.
“Кремлю дуже важливо промаркувати цю лінію – напад на російськомовне населення Донбасу є рівнозначним нападу на Росію. В масовій свідомості відбувається легалізація війни проти братньої православної України. Переконати пересічного росіянина в тому, що Росія має воювати з Україною – це непросте завдання. І просто так розпочинати озброєну кампанію проти українців Росії не з руки, їй потрібне символічне виправдання”, – розповів політтехнолог Олег Постернак.
Ігор Соловей своєю чергою наголосив, що навіть є військовий термін: інформаційне забезпечення воєнних дій.
“Це те, чим займається зараз Росія – це саме інформзабезпечення бойових дій“, – сказав він.
Але попри всі інформаційні старання Кремля, правда все-таки на боці України. Експерти кажуть, що успіх України в цій інформвійні підтверджується й дипломатичними заявами лідерів США та ЄС, а також матеріальною та військовою допомогою, яку надають союзники.
Нагадаємо, 36 країн-членів ООН звинуватили Росію у поширенні фейків про Україну.
Читайте також: Російська пропаганда в соцмережах – як боротися: “5 вопросов” з Євгеном Ярошенком