Путін закінчить війну, коли зрозуміє, що стоїть на краю прірви — аналіз Джигуна

Максим Джигун. Фото: facebook.com/maxdzhyhun

Реальні ризики та зміна динаміки на полі бою не примусять Путіна до війни. Коли Росію притискають, Кремль замість того, щоб відступити, демонстративно мобілізує все, що залишилося, йде проти будь-яких законів влади, адекватних рішень, щоб продемонструвати, що вони ще щось можуть. Путін може ухвалити рішення про закінчення війни тільки коли розумітиме, що перебуває на краю прірви. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Максим Джигун.

Він зазначив, що Путін дуже любить своє життя і хоче правити вічно, тому коли буде загроза йому особисто, то буде змушений робити якісь речі.

“Але робитиме їх доти, доки відчуватиме реальну персональну небезпеку. Коли вона відійде, я впевнений у тому, що він буде готовий починати нові війни, зокрема проти європейських держав”, — вважає Джигун.

За його словами, під час тристоронніх переговорів із США Україна погоджувалася на завершення війни від самого початку процесу, а Росія намагалася відіграти дипломатично і створити видимість того, що вона за якісь переговори.

“Це все вже в минулому. Росія не готова далі, вибачте, розводити Трампа. З іншого боку, Україна розуміє, що ультиматуми та спроби примусити Україну піти на якісь компроміси не є прийнятними для Української держави, для українського населення. Тому сьогодні Україна має достатню силу і ресурси, щоб відмовити у разі потреби навіть американському президенту. Це не якийсь унікальний крок, який робить тільки Україна. Багато європейських країн зараз так поводяться”, — сказав політолог.

Він висловив думку, що саміт G7, який проходить у Франції в ці дні, — це хороша можливість потрапити в правильний настрій Трампа і зробити його партнером України та Європи.

“Якщо це вдасться зробити, шанси невеликі, тоді можна буде говорити, що все цивілізоване населення світу йде єдиним фронтом. І тоді тиск на Росію буде таким, під яким дуже складно буде вистояти. Так, було складно зробити це в перші роки повномасштабного вторгнення ще за президентства Байдена, але зараз в умовах економічної кризи практично неможливо буде відмовлятися від якихось компромісів”, — резюмував Джигун.

https://www.youtube.com/watch?v=SDY9WEvF7ts

Читайте також: “Росія повинна укласти угоду”: на саміті G7 обговорюється завершення війни в Україні (ВІДЕО)

Прямий ефір