Росія розпродає свої золоті запаси, — українська розвідка

Ілюстративне фото: szru.gov.ua

Росія почала активно розпродавати золоті резерви, накопичені за останні 20 років, щоб покрити дефіцит бюджету. Про це повідомили у Службі зовнішньої розвідки України, інформує FREEДОМ.

В українському розвідувальному управлінні зазначають, що перехід від накопичення до продажу золота відбувся у листопаді 2025 року. Тоді російський Центробанк вперше почав реалізовувати метал внутрішнім покупцям — банкам, державним компаніям та інвестиційним структурам. Отримані кошти переважно конвертуються в юані, оскільки доступ до західних валют для РФ істотно обмежений.

Росія активно нарощувала золоті резерви з 2002 по 2025 рік, закупивши понад 1 900 тонн. Однак після 2020 року темпи накопичення знизилися, а тепер політика змінилася на протилежну.

На внутрішньому ринку вже спостерігається зростання обсягів операцій із золотом. У березні обсяг торгів сягнув 42,6 тонни, що в 3,5 раза більше, ніж роком раніше. Значна частина угод — це своп-операції, в яких золото використовується як застава для отримання короткострокової ліквідності.

У Службі зовнішньої розвідки пов’язують такі дії з падінням нафтогазових доходів Росії на тлі збереження високих військових і соціальних витрат, а також обмеженим доступом до зовнішнього фінансування.

За оцінками розвідки, за нинішніх темпів Росія може продати від 80 до 90 тонн золота у 2026 році. 

Читайте також: Золото тане, борги ростуть: як російська економіка впевнено йде на дно (ВІДЕО) 

Нагадаємо, російський уряд планує обкласти великі компанії додатковим податком на надприбуток. До цієї категорії, найімовірніше, потраплять золотодобувні компанії, які заробили на рекордних цінах на дорогоцінні метали, а також металургійні підприємства.  

Читайте також: Ринок ритуальних послуг у Росії наздоганяє за доходами видобуток золота — дані розвідки  

Прямий ефір