У Грузії правляча партія “Грузинська мрія” робить усе, щоб країна стала губернією РФ. Головний козир опозиції Грузії — Міхеїл Саакашвілі, звільнити якого має підстави президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. А крім того — підтримка і єдність народу. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив член політради “Єдиного національного руху” Грузії, міністр оборони Грузії (2012 р.) Дмитро Шашкін.
“Партія “Грузинська мрія”, а точніше — “Російська мрія” на чолі з російським олігархом Бідзіною Іванішвілі робить усе для того, щоб Грузія стала губернією Російської Федерації. Їм не потрібен ні Євросоюз, їм не потрібна Європа. Їм потрібно красти гроші, грабувати країну та прислужувати Росії. Ми про це говорили весь останній рік. На жаль, були люди, які не до кінця цьому вірили. І в підсумку, на жаль, відбувається рівно те, про що ми говорили”, — акцентував Шашкін.
Він зазначив, що “Грузинська мрія” розраховує дотягнути ситуацію до лютого 2025 року, коли, на їхню думку, почнуться торги між США та Росією після інавгурації нового президента США Дональда Трампа, яка призначена на 20 січня.
“У картковій грі “Дурень” є гравці, які думають, що чим більше у них козирів, тим швидше вони виграють гру. У цій тактиці є один мінус, що можна з цими козирями залишитися. Колода закінчиться — і можна залишитися і з козирями, і з “погонами” на плечах у вигляді шісток. Ось і в “Грузинській мрії” думають, що в лютому буде великий торг між США та Росією. Тому потрібно в рукаві припасти якомога більше козирів, щоб на цьому торзі з Трампом щось для себе виграти до 2028 року (коли, на їхню думку, будуть наступні парламентські вибори, що, звісно, не так, вони будуть набагато раніше). Але тут вони припускаються такої ж великої помилки, як і Путін. Трамп “дурня” не грає, він грає “джокера”, і він вважає, що обидва “джокери” у нього на руках“, — вважає політик.
На думку Шашкіна, у вигляді козирів “Грузинська мрія” має на увазі, зокрема:
- усунення від влади чинної проєвропейської президентки Саломе Зурабішвілі та влаштування на цей пост своєї людини;
- оголошену відмову від переговорів про вступ Грузії до Євросоюзу;
- силовий розгін нинішніх протестів та інші порушення прав людини.
“Вони вважають, що цим накопичують перед переговорами якомога більше козирів, які зможуть безболісно для себе здати”, — пояснив політик.
На думку Шашкіна, сьогодні ситуація в Грузії дуже схожа на ситуацію в Україні в період правління Віктора Януковича.
“Такий самий грабіж населення, таке саме свавілля. Такий самий розворот у бік Росії”, — перелічив він.
Головний козир грузинської опозиції наразі — єдність, підтримка народом євроінтеграції.
“А найголовніший козир, який зараз є в опозиції, ще не використаний. Це [третій президент Грузії] Міхеїл Саакашвілі, який перебуває зараз у [грузинській] в’язниці за наказом Путіна. Учора Європарламент ухвалив резолюцію, в якій прямо просить президентку Грузії звільнити Міхеїла Саакашвілі. До цього просив президент Макрон, просив президент Зеленський (оскільки Міхеїл Саакашвілі має українське громадянство, — ред.)… Але президентка Грузії Саломе Зурабішвілі весь час повторювала, що в неї немає документа, потрібно її попросити про це у вигляді документа. Ось учора було ухвалено цей документ — парламент Євросоюзу ухвалив резолюцію, в якій прямо написано, що він просить президентку Грузії Саломе Зурабішвілі звільнити Міхеїла Саакашвілі з в’язниці. Тож цей головний козир зараз у її руках, і вона може його використати. Вона ще президентка Грузії, вона може звільнити Міхеїла Саакашвілі зараз, і це буде головний козир для народу Грузії, для опозиції”, — резюмував Дмитро Шашкін.
Читайте також: До протестувальників у Грузії застосували силу: ситуацію в країні оцінили експерти
Нагадаємо, 26 жовтня відбулися вибори до парламенту Грузії. Під час голосування фіксували порушення виборчого процесу, зокрема масові вкидання бюлетенів, видачу кількох бюлетенів одній людині, а також сутички на виборчих дільницях. За даними Центральної виборчої комісії, партія влади “Грузинська мрія” здобула 54% голосів.
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція відмовилися визнавати ці результати. У країні досі тривають масові протести.
Також Європейський парламент не визнав результати парламентських виборів у Грузії та закликав провести нове голосування.
Причиною нової хвилі протестів грузинського народу стала заява керівної партії “Грузинська мрія” про те, що уряд призупиняє переговори про вступ Грузії до Євросоюзу і відмовиться від бюджетних грантів ЄС до 2028 року.
Читайте також: Провести нові вибори, ввести санкції та обмежити контакти: Європарламент ухвалив резолюцію щодо Грузії