У північнокорейській балістиці немає нічого нового: з цими ракетами справляється українська система протиповітряної оборони (ППО). Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.
“Наші фахівці кажуть: тут немає абсолютно нічого нового. Ці ракети не є чимось таким непорушним, неймовірним. ППО з ними справляється, але інше питання — кількість цих ракет. Ракети, на жаль, є, вони приїжджають до Російської Федерації, вони додаються до загальної кількості ракет, які має Російська Федерація для обстрілу України. Так, навіть якщо вони не ставлять за мету цими ракетами вражати якісь українські об’єкти — військові цивільні, то ці ракети дуже добре відтягують увагу нашої протиповітряної оборони”, — сказав він.
Військовий аналітик констатував: якість збірки цих ракет погана, але там є іноземні компоненти, і вони виконують свої завдання.
“Це як північнокорейські війська — здавалося б, вони ж непідготовлені, до ладу нічого не вміють робити, не навчені, але завдяки кількості, завдяки цій підмозі Російська Федерація має можливість на деяких ділянках отримати переваги перед Україною”, — сказав Ступак.
Читайте також: З 200 російських ударів балістикою по Україні 30% припадає на ракети КНДР, — Снєгирьов
Як раніше повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України, у північнокорейській ракеті KN-23/KN-24, випущеної Росією по Україні, виявлено іноземні компоненти виробництва 19 компаній із семи країн — США, КНР, Японії, Нідерландів, Німеччини, Великої Британії та Швейцарії, щонайменше один із них — 2023 року випуску. Росія отримала від КНДР понад 100 таких ракет.
У звіті, опублікованому на початку 2024 року британською дослідницькою організацією Conflict Armament Research (CAR), було встановлено, що 75% компонентів однієї з перших північнокорейських ракет, використаних для атаки на Україну, були від американських компаній.