5 населених пунктів біля Лимана звільнено, на в’їзді до міста з’явився прапор України — деталі (ВІДЕО)

В'їзд до Лимана. Скріншот: FREEДОМ/facebook

Українські сили оточили російське угруповання у районі Лимана Донецької області, звільнено 5 населених пунктів поблизу. Про сьогодні, 1 жовтня, повідомив речник Оперативного командування “Схід” Сергій Череватий в ефірі телемарафону, інформує FREEДОМ з посиланням на “Гордон”.

“Російське угруповання в районі Лимана оточене. Населені пункти Ямпіль, Новоселівка, Шандриголово, Дробишево, Ставки звільнені, там тривають стабілізаційні заходи”, — повідомив Череватий.

За його словами, в оточенні можуть перебувати приблизно 5 тис. російських окупантів, проте ці дані потребують уточнення.

“Наші дані показували, що російське угруповання там налічувало кількість у районі 5–5,5 тис. Але активні бойові дії “відмінусовували” їхній бойовий склад, а також деякі групи намагалися прорватися”, — коментує Череватий.

За словами речника ОК “Схід”, спроби росіян вирватися з оточення все ще фіксуються, проте вони не надто вдалі завдяки діям українських бійців.

“Ці подробиці будуть пізніше, гадаю, будуть і певні відеоматеріали… Так, здаються в полон, так, багато серед них убитих і поранених, але операцію ще не завершено, після її завершення штаб підіб’є аналіз і дасть результати”, — додав Череватий.

Він наголосив, що Ліман дуже важливий, оскільки це “черговий крок до звільнення українського Донбасу”.

“Це можливість піти далі на Кремінну та на Сєвєродонецьк. І це психологічно дуже важливо, як учора правильно сказав президент: українські збройні сили починають диктувати свою волю, а не лише відбиватися та стояти в обороні, починають переламувати перебіг бойових дій”, — зазначив спікер.

Тим часом у соцмережах з’явилося відео з українськими десантниками, які встановлюють прапор України на в’їзді до Лиману та коментують, що це відбувається сьогодні, 1 жовтня. Офіційного підтвердження про встановлення контролю Збройних сил України над населеним пунктом наразі не було.

Читайте також: Лиман оточений ЗСУ — всі шляхи відходу окупантів повністю перекриті, — Гайдай (ВІДЕО)

Прямий ефір