25 соток на день: поля в Миколаївській області розміновують за допомогою словацької машини Bozena (ВІДЕО)

Bozena. Скріншот: uatv.ua

У Миколаївській області поля на деокупованих від росіян територіях розміновують за допомогою гусеничної машини Bozena, наданої Україні Словаччиною. Платформа працює на дистанційному управлінні та зберігає життя саперам, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Дар’я Литовченко.

Bozena — роботизована платформа. Розмінування проводиться за допомогою ланцюгового пристрою, що провокує детонацію протипіхотних і протитанкових мін. Поля Миколаївської області зараз визначені пріоритетними для розмінування.

За нормальних погодних умов машина розміновує близько 25 соток на день.

Зазначимо, що, за даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), від початку повномасштабної війни Росії проти України з території Миколаївської області вилучено майже 16 тисяч боєприпасів. Обстежено понад 31 тис. га полів.

Читайте також: Радіокерований бронетрактор створили аграрії на Харківщині — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, як повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, в Україні вже зараз потребують розмінування близько 2 млн гектарів землі, на що може знадобитися понад 10 років. Від розмінування сільгоспугідь залежить продовольча безпека.

Прямий ефір