У Мінекономрозвитку розповіли про перешкоди в реалізації проекту “Держава в смартфоні” (ВІДЕО)

Фото Укрінформ-UATV

Реалізація проекту “Держава в смартфоні” – не надто близьке майбутнє, тому що є декілька перешкод для його імплементації.

Про це в спецінтерв’ю UATV з Канади заявив керівник Офісу реформ адміністративних послуг українського Міністерства економічного розвитку Володимир Семеніхін.

“Передусім, це те, що називають цифровою ідентифікацією. Якщо ми хочемо перемістити весь пакет державних послуг у смартфон, повинні сприяти тому, щоби так звана транзакція між людьми й державою була конфіденційною. За статистикою, поки приблизно тільки 5 млн українців має електронний підпис. Ще одна проблема – те, що не всі люди звикли користуватися цифровими технологіями. Як показує практика, деякі з них досі вважають за краще живе спілкування, зокрема, і в центрах адмінпослуг”, – зазначив гість студії.

В цілому ж, за словами Семеніхіна, основна мета сьогоднішніх змін у сфері адміністративних послуг – забезпечити легкий і комфортний доступ до всіх держпослуг. Не має значення, надаються вони онлайн чи в офісах.

“Для того, щоб надати ці послуги в офісі, ми розробили спеціальну карту, завдяки якій українці зможуть дістатися до найближчого адміністративного центру протягом півгодини й отримати послуги. Ми також розробляємо проект, який називається “Стандарт послуг” – це нові стандарти, які нині реалізуються старими сервісними центрами. У них не допускається, щоб хтось чекав своєї черги довше, ніж 50 хвилин”, – говорить чиновник.

“І це працює?”, – запитала журналістка.

“Так, звісно. Це мета, якої вдається досягти в 99% центрів, котрі ми моніторимо на даний момент”, – додав Семеніхін.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в Україні до кінця цього року будуть доступні 180 різних електронних послуг.

Прямий ефір