“Своє”: UATV запустив цикл сюжетів про відродження українських сіл (ВІДЕО)

uatv
12.08.2019
Скрін із відео

Сьогодні, 12 серпня, на телеканалі UATV стартував новий унікальний цикл сюжетів про відродження українських сіл.

В Україні сіл у кілька разів більше, ніж міст – 27 тисяч. Кожне має свою історію, традиції та колорит. Головною метою нового циклу “Своє” є руйнування стереотипів про українські села. Журналісти каналу вирішили показати, які незвичайні ідеї придумують українці для того, щоб відродити село, яке через 5-10 років може зникнути. Наприклад, створення пізнавального історичного комплексу, центру для розвитку дітей, або ж ранчо в американському стилі, є навіть українське село, яке має нестандартний підхід до облаштування з використанням криптовалют.

“Ми намагалися охопити всю Україну, всі її регіони – схід, південь, захід, центр. Насправді у нас багато сіл, про які хочеться знімати сюжет, і людей, з якими хочеться спілкуватися. У чомусь допомогла децентралізація, десь – постмайданні настрої… Треба щось робити, розуміти, що ми самі на своїй землі, що варто починати з себе. І ось ці поштовхи до розвитку ми вибирали за принципом не “село, яке багате й розвинене”, а люди, які змінюють життя, тенденції, стереотипи, ставлення жителів до свого села”, – розповідає авторка циклу сюжетів Євгенія Бурда.

За її словами, в українських селах жителям прищеплюють європейські цінності, патріотичне ставлення до своєї домівки, любов до рідної землі.

“Це ідеї, які працюють на перспективу, які можна розвивати, і це шанс мотивувати молодь залишитися в селі, у себе вдома”, – відзначає журналістка.

Євгенія наголосила, що в основному піднімають село місцеві люди, які вирішили повернутися додому. “Це люди з освітою, з професією, які, можливо, жили в містах, або подорожували за кордоном і повернулися на батьківщину, щоби з новим підходом відновити село”, – розповіла авторка циклу, додавши, що її сюжети присвячені передусім не селам, а українцям, які власними руками й силами намагаються зробити життя кращим.

Цикл “Своє” складатиметься із п’яти серії – це п’ять унікальних історій українських сіл. Дивіться сюжети з 12 по 16 серпня у випусках новин на UATV.

Всі серії з циклу дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 12.08.2019
категорії Новини телеканалу
поділитися

Топ новин на UA|TV