Створенням ПЦУ завершується процес національної самосвідомості українців, – релігієзнавець (ВІДЕО)

uatv
01.01.2020
Фото UATV

6 січня 2019 року Православна церква України отримала Томос. З того часу пройшов майже рік. Що змінилося у житті православних українців, і чого вдалося досягти новій церкві, розповіла доктор філософських наук, релігієзнавець Людмила Филипович у студії UATV.

“Отриманням Томосу і створенням церкви завершується процес національного самоусвідомлення українського народу. Крім того, українці показали, що здатні заради спільної мети об’єднаються”, – заявила релігієзнавець.

Вона розповіла, что за останніми соціологічними опитуваннями, предстоятелю Епіфанію довіряють 39% українців, що набагато більше, ніж очікувалося. Адже він лише рік очолює церкву.

“Це більше, ніж, наприклад, рівень довіри до Онуфрія (32%) або Філарета (29%). Цікаво, що 42% українців довіряю Папі Римському. Що стосується предстоятеля Російської православної церкви Кирила, то вперше рівень недовіри перевищив рівень довіри”, – сказала гостя у студії.

Крім того, потрібно відзначити, що за цей рік ПЦУ визнали три церкви: сам Вселенський патріархат, Елладська церква і Олександрійський патріархат.

“Для порівняння, від моменту проголошення свого патріархату в Росії і до його визнання минув 141 рік. Ми розуміємо, що це ХV – XVI століття. Тоді були зовсім інші умови для комунікації, ніж зараз”, – зазначила Людмила Филипович.

За її словами, експерти відразу ж говорили, що обвального визнання ПЦУ не буде, тому що церкву ніхто не знає. Вона довгий час перебувала в ізоляції, її не випускали на міжнародну арену. Не було знайомства навіть на рівні архієпископів. Цими лаврами користувалися лише ті, хто був частиною РПЦ. Зараз же триває процес знайомства з новою церквою. Безсумнівно, що кількість церков, які визнають ПЦУ, буде збільшуватися. Але потрібно активно працювати в цьому напрямку.

Більше про досягнення ПЦУ дивіться в телеінтерв’ю з Людмилою Филипович у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV.

Джерело UATV
дата 01.01.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×