Росія у вересні може вторгнутися у Херсонську область, – генерал США

Фото Укрінформ

Екскомандувач Збройними силами США в Європі, генерал Бен Ходжес розповів, чому Крим дуже важливий для Росії і які загрози варто очікувати від Кремля.

Про це він заявив в програмі “На самом деле: мир”  на телеканалі “ДОМ”.

Ходжес повідомив, що в РФ проведе військові навчання “Кавказ 2020”.

“Сили Російської Федерації мають намір провести навчання “Кавказ 2020”. Тому в Південному військовому окрузі, поруч з Чорним морем і Україною, буде велика кількість військ, військового потенціалу”, – говорить екскомандувач Збройними силами США.

Генерал пояснив, як навчання пов’язані з окупованим Кримом і браком там питної води.

“У них значна посуха через погоду і тому що Україна правильно заблокувала воду, що надходить з річки Дніпро по північному кримському каналу на півострів. Так що там проблема з водою. Ця проблема, яка виникла через незаконну російську анексію”, – відзначає він.

Ходжес допускає, що Росія може захопити дамбу в Херсоні.

“Сподіваюся, я помиляюся, але у мене є бачення (і це настільки типово для того, що Росія зробила в минулому), що під час навчань на Кавказі вони оголосять гуманітарну кризу в Криму через воду, а потім скажуть, що у них немає вибору. Вони повинні захопити дамбу в Херсоні на півночі, щоб дозволити воді повернуться до Криму”, – припускає генерал.

Офіцер наголошує, що півострів дуже важливий для Москви, адже саме з портів окупованого Криму російські кораблі вирушають на підтримку злочинних режимів у Сирії та Лівії.

“Порти в Криму оголосили закритими і Росія незаконно їх використовує. На Заході всі повинні заявити, що будь-який російське судно, що виходить з цих портів, автоматично блокується”, – підсумував Бен Ходжес.

Раніше в МЗС відреагували на “військові паради” окупантів в ОРДЛО та Криму.

Читайте такожПроблема або вигода – навіщо Росії потрібен військовий парад під час пандемії (ВІДЕО)

Прямой эфир