Посол Швейцарії: “GogolFest – одна з найбільш важливих мистецьких подій в Україні”

uatv
20.10.2019
Фото AIR GogolFest-2019

Міжнародний міждисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва AIR GogolFest-2019, який вперше повномаcштабно відбувається у Вінниці на території заводу “Кристал”, відвідав посол Швейцарії в Україні Клод Вільд.

Про це повідомляє UATV.

“Мені дуже приємно відвідати цей унікальний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва. Безперечно, GogolFest – одна із найбільш важливих мистецьких подій в Україні. Він проводиться щороку у різних регіонах країни, і це дозволяє сучасним митцям постійно підтримувати діалог із суспільством. Також GogolFest розвиває програми соціальної інженерії через культуру, щоби потенційно підтримувати національну свідомість в Україні. Тому Швейцарія з гордістю є партнером GogolFest із 2012 року”, – сказав він.

Театральними сенсаціями фестивалю стали швейцарська моновистава “The Sensemaker”, вистава “Малюнки Марка Кропивницького” та перформанс від вінницького театру “Коло Світла” “Коло: Клітка”.  

На головній музичній сцені відбулися виступи дніпровського електро-акустичного колективу DZ’OB, соціального рейв-бенду “ЦеШо” та хедлайнерів другого дня фестивалю – румунського хіп-хоп гурту Subcarpati.

Цікавим цей день видався і для наймолодших відвідувачів. Діти змогли взяти участь у виставі від литовського хореографа “Кольорові ігри” та подивитися лялькову виставу від британського театру “The Fetch Theater” “На схід від Сонця, на захід від Місяця”. Також для дітей організатори фестивалю приготували низку майстер-класів  та перформансів.    

У межах освітньої та поетично-перформативної програми відбулись музичні читання, перформанси, перегляди фільмів, інтерактивні екскурсії, лекції, презентації та ютубвечірка “Територія ГО” від організаторів AIR GogolFest. Зокрема, президент фестивалів GogolFest Влад Троїцький прочитав свою лекцію “Дихай вільно!” спеціально для гостей AIRGogolFest. А також відбувся виступ нового цікавого українського виконавця B.R.A.T.

Вночі на гостей фестивалю очікували запальні вечірки, під час яких виступили такі гурти, як UNSLEEPING, Our Atlantic, Reve ta Stohne, Ocean Bloom, а також український діджей Tapolsky.

Сьогодні, 20 жовтня, відбудеться закриття фестивалю AIR GogolFest-2019. На відвідувачів очікують імерсійна вистава від Дикого театру “Кайдаші”, перфоманс від вінницького театру “Коло Світла” “Коло: Планета”, інклюзивний перфоманс “Unlimited: Дотик”, виступи музичних гуртів “Лінія Маннергейма”, української хіп-хоп сенсації Alyona Alyona та відомого українського гурту “Вагоновожаті”, а також мистецька екскурсія, лекції, кіноклуб, перегляди відеовистав, дискусії.

Нагадаємо, 18 жовтня у Вінниці розпочався фестиваль сучасного мистецтва AIR GogolFest-2019.

Джерело UATV
дата 20.10.2019
категорії Новини партнерів
поділитися

Топ новин на UA|TV