Політв’язні Балух, Гриб, Карпюк, Клих і Кольченко перебувають у СІЗО “Лефортово”

uatv
21.08.2019
Фото УНН

Журналіст Радіо Свобода Антон Наумлюк в студії UATV заявив, що п’ятеро українських політв’язнів – Володимир Балух, Павло Гриб, Микола Карпюк, Станіслав Клих і Олександр Кольченко – перебувають у СІЗО “Лефортово” в Москві.

“Етап за російським законодавством проходить абсолютно таємничим чином. Не сповіщають ані родичів, ані адвокатів. У даному випадку етап пройшов дуже швидко. Всі перераховані політв’язні наразі перебувають у “Лефортово”. Адвокати поки не коментують ситуацію, тому що тривають процеси з повернення цих ув’язнених , і зайвий шум може порушити домовленості”, – розповів гість студії.

За його словами, сьогодні всі адвокати намагаються зустрітися зі своїми підзахисними в СІЗО “Лефортово”. І в цьому питанні поки є складнощі, тому що деяким правозахисникам не хочуть підписувати дозвіл.

“Те, що Балух, Карпюк, Клих, Кольченко та Гриб наразі в Москві – це факт. Консульські служби спостерігають за їхньою долею, і вони також підтверджують цю інформацію”, – говорить Наумлюк.

Журналіст вважає, що на підставі сигналів, які посилають російські ЗМІ, можна зробити висновок, що влада РФ замислюється про схему передачі зазначених політв’язнів Україні.

“Судячи з усього, буде використаний метод передачі для відбування покарання, коли ув’язнені передаються в країну, громадянами якої вони є. А далі Україна буде вирішувати, як юридично оформити їхнє звільнення”, – вважає Наумлюк.

Раніше адміністрація московського СІЗО “Лефортово” прийняла передачі для п’яти українських політв’язнів.

Напередодні, адвокат Дмитро Дінзе заявив, що не може встановити місце перебування українського в’язня Кремля Володимира Балуха.

Телеверсію інтерв’ю з Антоном Наумлюком дивіться 21 серпня о 21:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Підготувала Соломія Луковецька, UATV

Джерело UATV
дата 21.08.2019
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV