“Міністерство фінансів Ізраїлю зменшило бюджети дипломатів”, – Геннадій Недоленко

uatv
30.10.2019
Фото UATV

Посол України в Ізраїлі Геннадій Недоленко прокоментував закриття ізраїльських дипмісій під час Українсько-Ізраїльського інноваційного форуму: “Міністерство фінансів Ізраїлю не дає гроші на відрядження співробітників, зменшився бюджет. Зараз Мінфін Ізраїлю виступив з новою пропозицією щодо обов’язкового детального звітування добових на відрядження, що обурило дипломатів. Саме через це сьогодні з першої години ночі вони вийшли на страйк. Через це дипломатичні місії тимчасово зупинили свою роботу”.

Посол України в Ізраїлі також розповів про плани щодо відкриття офісу з інновацій та інвестицій відповідно до домовленостей президента України та прем’єрміністра Ізраїлю.

“Мова ішла про відкриття інноваційних центрів у Єрусалимі та Києві, ми зараз працюємо над цим. Це будуть не дипломатичні представництва, а центри, де працюватимуть спеціалісти з інновацій та товарообороту. Наприклад, це можуть бути представники міністерств економіки або освіти, які знаються на інноваціях та торгівлі”, – зазначив Недоленко.

За його словами, центри відкриються, як тільки сторони вирішать відповідні організаційні та фінансові питання.

Під час форуму перший заступник міністра освіти і науки Юрій Полюхович розповів, що Кабінет міністрів Україні у липні 2019 року прийняв Стратегію розвитку сфери інноваційної діяльності до 2030 року, яка має на меті забезпечення швидкого втілення ідей в інноваційні продукти та послуги.

“Інноваційний розвиток освіти – один із пріоритетів уряду та Міністерства освіти та науки України, яке відповідальне за створення інноваційної екосистеми в державі. В Україні – талановита молодь та велика кількість університетів з кваліфікованим професорським складом, особливо у сфері IT. Водночас, є певні прогалини, які можуть бути вирішені за рахунок інноваційного розвитку”, – підкреслив Полюхович та пообіцяв збільшення бюджетів на розробки молодих науковців до 3 мільйонів євро у 2020 році.

Нагадаємо, що посольства Ізраїлю припинили роботу в Україні та світі.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 30.10.2019
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×