У Києві до складу ПЦУ перейшли 12 священиків Московського патріархату

uatv
07.02.2019
Фото facebook.com/oleksandr.drabinko

До складу Православної церкви України перейшли 12 священиків Київської єпархії УПЦ Московського патріархату (єпархія – адміністративно-територіальна одиниця церковних юрисдикцій).

Про це йдеться у рішенні Київської єпархії УПЦ МП.

У відповідь керівництво УПЦ МП назвало своїх колег, які перейшли в ПЦУ, такими, які “ухилилися в розкол”, і заборонило їм звершувати богослужіння. Проте, як відомо, ця заборона не є дійсною.

Серед числа духовенства є відомі богослови та інтелектуали, які за часів правління митрополита Володимира (Сабодана) формували так зване “проукраїнське крило” УПЦ МП.

До ПЦУ разом із митрополитом Олександром (Драбинком) перейшли клірики Спасо-Преображенського собору на Теремках: протоієреї Андрій Дудченко, Микола Тишкун і Тарас Козка; протодиякони Ростислав Воробій, Іван Гичун та Сава Заріцький.

Найвідоміший з них – Андрій Дудченко, який був головним редактором сайту “Православіє в Україні” УПЦ (МП) у 2006-2008 рр., шеф-редактором передачі “Літопис: зв’язок часів” на телеканалі “Глас” у 2009- 2010 роках. Він являється засновник відомого місіонерського і богословсько-просвітницького порталу “Київська Русь”. Дудченко – відомий богослов, автор багатьох наукових праць з літургіки.

До складу Помісної церкви перейшов протоієрей Георгій Коваленко, настоятель релігійної громади мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії м. Києва. Цей священик раніше очолював Синодальний Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП) і був прес-секретарем покійного предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Володимира (Сабодана).

Також до списку увійшли:

  • протоієрей Петро Зуєв, настоятель храму на честь св. вмч. Катерини, що на Подолі м. Києва;
  • протоієрей Ігор Савченко, штатний священик Кирилівського чоловічого монастиря м. Києва;
  • протоієрей Миколай Павленко, штатний священик храму на честь Різдва Іоанна Предтечі на Звіринецькому кладовищі м. Києва;
  • протоієрей Олег Скнар, настоятель Свято-Покровської церкви Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України в м. Києві, відомий військовий капелан УПЦ (МП);
  • ієрей Сергій Бережний, настоятель релігійної громади на честь собору Київських святих в Оболонському районі м. Києва.

Цей список свідчить, що УПЦ МП покидає вся інтелектуальна еліта, тоді як керівництво в церкві переходить до рук проросійськи налаштованого духовенства.

Нагадаємо, що на Львівщині 17 парафій покинули Московський патріархат і перейшли до ПЦУ.

Джерело UATV
дата 07.02.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×