Українські стартапери планують запустити виробництво зубних щіток з паперу (ВІДЕО)

Скрін UATV

У всьому світі щорічно викидають приблизно 25 тонн пластикових зубних щіток, що негативно позначається на стані навколишнього середовища. Сьогодні деякі компанії повертаються до натуральних матеріалів, таких як, наприклад, деревина. В Україні запропонували своє вирішення проблеми – екологічно чисту зубну щітку, зроблену з паперу. Уже цього місяця винахід представлять на українському стенді в межах Міжнародної виставки споживчої електроніки в Лас-Вегасі (США).

Творець паперової зубної щітки – Ілля Кичук. Дизайн, брендинг і стартапи – цими поняттями він живе понад сім років. Із ідеєю створення паперових зубних щіток він разом зі своєю тепер уже дружиною Дариною в 2017-му почав брати участь в екологічних конкурсах.

“Тоді ще продукту, правда, не було, – зазначив хлопець. – Просто показували ідею та розповідали, як це може виглядати, в цілому концепцію. Тоді вже позитивно реагували, і ми зрозуміли, що потрібно далі інтенсивно працювати”.

З першим прототипом щітки проєкт увійшов до п’ятірки кращих світових стартапів на конкурсі CLIM@ в Німеччині. Команда також виграла поїздку до Нью-Йорка. Чотири місяці учасники жили в США та шукали інвестиції, партнерів, клієнтів. І все не безрезультатно.

Ілля Кичук зазначає, що й деякі готелі, й навіть великі корпоративні бренди вже згодні купувати такі щітки. Саме передзамовленнями наразі й займаються розробники, а також працюють над поліпшеним варіантом щітки без пластику.

Виробляти екощітки вирішили в Китаї. Тільки там взялися за роботу за складною технологією.

“Вона зроблена з целюлози, не з дерев, – розповів Ілля Кичук. – Щітка вироблена з відходів цукрової тростини. Тільки один елемент, нейлон, не є екологічно чистим. Але на даному етапі Асоціацією стоматологів він визнаний найзручнішим”.

Користуватися екощіткою можна буде цілий місяць.

На роздрібному ринку, приблизно за 1 долар, багаторазову щітку з целюлози можна буде придбати вже в наступному році. Переговори з мережею одного з українських супермаркетів – в процесі. У планах українського екобренду – створити цілий дорожній набір: паперовий гребінець, капці, вушні палички, упаковки для шампуню та гелю.

Читайте також: Турбота про природу: в Україні працює інтерактивна карта пунктів прийому вторсировини (ВІДЕО)

Подробиці про український екобренд дивіться в черговій серії нового циклу матеріалів UATV “Українці: з турботою про природу”, який присвячений екоініціативам в нашій державі.

Всі випуски з циклу “Українці: з турботою про природу” дивіться за посиланням.

Прямой эфир